Кобеляцька міськрада подала унікальний позов
У всякому випадку, більшість опитаних редакцією кобеляцьких юристів не пригадують подібних випадків.
Мова йде про позов, з яким міськарада звернулася до місцевого суду щодо стягнення майже 100 тисяч гривень із колишнього директора ліцею №2 Поліни Тараненко.
У свій час, будучи керівником навчального закладу, Поліна Сергіївна двічі звільняла з роботи завуча Тамілу Шару-Махно. І двічі суд поновлював Тамілу Віталіївну на посаді. Та ще й зобов’язував виплатити їй зарплату за період вимушеного прогулу.
Як це завжди буває, виплати проводили із місцевого бюджету. Що є, погодьтеся, не зовсім справедливо. Це виходить,що керівник бюджетного закладу може незаконно звільнити працівника, а потім за його помилку розплачуються платники податків.
Між тим, в Україні є досвід так званих регресних судових позовів. Це коли кошти, виплачені через незаконне звільнення працівника, стягують таки із того, хто звільнив.
Як правило, ініціатором таких позовів виступає прокуратура.
У історії Кобеляк важко, якщо і взагалі можливо, пригадати подібні прецеденти.
Аж ось прецедент таки виник. Але з позовом про повернення коштів до бюджету виступила сама міська рада.
На сайті міськради про це повідомлено наступним чином (цитата):
«25 березня 2025 року Кобеляцький районний суд Полтавської області розглянув позов Кобеляцької міської ради до колишньої директорки ОЗ «Кобеляцький ліцей №2 імені Олеся Гончара» Поліни Тараненко про відшкодування шкоди в порядку регресу.
За результатами розгляду, суд частково задовольнив позов, зобов’язавши Поліну Сергіївну Тараненко виплатити Кобеляцькій міській раді матеріальну шкоду в розмірі 98 183 гривні, а також судові витрати через незаконне звільнення її заступника з навчально-виховної роботи Таміли Шарої-Махно».
Редакція «ЕХО» із цього приводу спробувала отримати коментар у завідуючої юридичним відділом міськради Аліни Горобець та в екс-директорки ліцею Поліни Тараненко.
Поліна Сергіївна відповіла (цитата):
«І по регресу , і по поновленню будуть апеляції. А чи готові Омельченко і Кіптілий платити свої кошти за незаконні звільнення працівників , яких поновив і ще поновить суд?»
Нагадаємо, що дещо раніше суд відмовив уже самій Поліні Тараненко в поновленні на посаді.
У Аліни Горобець ми, навіть не враховуючи репліку Поліни Тараненко, запитували про ймовірність того, що прокуратура спробує стягти із керівників міськради кошти, виплачені за період вимушеного прогулу працівнику органу місцевого самоврядування Віталію Миркалу чи екс-секретарю Василю Фещенку.
Аліна Горобець прокоментувала:
— Тут різні випадки. Нагадаю, що в свій час Державна служба по праці, визнавши порушення в діях директора ліцею Поліни Тараненко щодо звільнення підлеглої, склала протокол на Поліну Сергіївну. А рішень щодо незаконності звільнень і Миркала, і Фещенка немає. Їх поновили із формальних причин. Тому не існує підстав для регресних позовів.
Можливо й так. Проживемо. Побачимо. І повідомимо про подальший перебіг подій наших читачів.
Додати коментар