У зарплатних перегонах посадовців змінився лідер
Якщо в більшості чиновників органів місцевого самоврядування протягом 2024 року доходи суттєво зросли, то в новосанжарського селищного голови Геннадія Супруна, навпаки, зарплата зменшилася.
Продовжуємо знайомити наших читачів, які в більшості своїй по сумісництву є й виборцями, із статками людей, яким вони довірили керувати громадами.
Уже зараз можна говорити, що в переважної частини чиновників усіх рівнів навіть під час війни зарплати зростають. Але є й виключення.
У минулому номері «ЕХО» ми оприлюднювали дані з декларації білицького селищного голови Миколи Скрильника. А зараз порівнюємо доходи Миколи Володимировича із зарплатами керівників сусідніх громад, конкретніше — Кобеляцької, Новосанжарської та Царичанської.
Отже, починаємо із декларації секретаря Кобеляцької міської ради Василя Кіптілого. Василь Анатолійович ось уже рік, як виконує обов’язки міського голови.
У 2024 році річний розмір зарплати Василя Кіптілого, як секретаря міськради, становив 660 тисяч 371 гривню. Для порівняння: у 2023‑му Василю Анатолійовичу нарахували лише 276 тисяч 668 гривень. Але потрібно уточнити, що в позаминулому році Василь Кіптілий був звичайним співробітником міськради.
Ще 158 тисяч Кіптілому держава нарахувала, як пенсіонеру МВС. Окрім цих доходів, він вніс у декларацію 5373 гривні як орендна плата від агрофірми «Добробут», 16509 гривень соцвиплат, 440 гривень благодійної допомоги від уже згаданого «Добробуту» та 92 гривні від станції переливання крові, як донор.
Дружина Кіптілого отримала дохід від обробітку землі в сумі 340 тисяч гривень.
Царичанський селищний голова Геннадій Сумський у декларації за минулий рік вказав річний розмір зарплати в сумі 710 тисяч 611 гривень. У 2023‑му в нього було 527 тисяч 894 гривні. Тобто констатуємо ріст зарплати майже на 200 тисяч за рік.
Така зарплата ставить Сумського на друге місце в неофіційному рейтингу зарплат керівників кількох сусідніх громад.
Перше місце — Скрильник із результатом 792753 гривні. Друге — Сумський, 710611. Третє — Кіптілий, 660371.
А далі — ледве не сенсаційна новина. Нагадаємо, що в минулому році в нашому неофіційному рейтингу впевнено лідирував новосанжарський селищний голова Геннадій Супрун із результатом 855133 гривні річної зарплати. А ось у минулому році Геннадію Івановичу нарахували «лише» 622 тисячі 986 гривень. Тобто бачимо зменшення на 230 тисяч за рік.
Коментуючи цей факт, Геннадій Супрун був небагатослівним. Він пояснив:
— Просто п’ять місяців я не отримував премію і надбавку. Не виносив це питання на розгляд депутатів.
У результаті, Супрун вибув із «трійки» лідерів по зарплатах.
Щоправда, тут потрібно уточнити, що керівники деяких інших громад Полтавщини та Дніпропетровщини мають ще вищі зарплати, аніж названі нами посадовці.
І останнє. Резюмуємо. У тому, що посадовці отримують пристойні, по мірках провінції, зарплати, насправді немає нічого поганого. Нехай би так і було, нехай так і залишається. Проблема в іншому — у зростаючому розриві між доходами чиновників і звичайних громадян. Така тенденція неминуче призведе до різкого погіршення соціально-економічної ситуації в Україні.
Так що владі потрібно думати, як підняти доходи інших членів суспільства.
Додати коментар