У Кобеляках практикують психологічний туризм
Нову послугу почали надавати в місцевому центрі життєстійкості, що працює в громаді уже майже рік — із травня минулого року.
Ідея щодо організації мандрівок по знакових місцях Полтавщини, як розповідає Ірина Ткаченко, яка працює психологом у центрі життєстійкості, виникла після проведеного нею та колегами опитування серед учасниць групи «Молоді душею».
Ірина згадує:
— Люди однозначно висловили бажання їздити на екскурсії. Бажано — по якихось знакових для Полтавщини місцях. І ми вирішили спробувати. Благо, що із вирішенням неминучих питань матеріального характеру проблем не виникло. Керівник місцевого підрозділу агрохолдингу «Астарта» Анатолій Таранушич виділив паливно-мастильні матеріали, а секретар міськради Василь Кіптілий та директор «Водоканалу Плюс» Сергій Ткаченко допомогли вирішити інші організаційні питання.
Першу екскурсію вирішили здійснити в центр однієї із сусідніх громад — місто Решетилівку. А там — відвідали тамтешній центр вишивки та художній ліцей. Адже Решетилівка відома далеко за межами України збереженими традиціями унікальних технік вишивки.
Поїздка відбулася 27 березня. У ній взяли участь 19 чоловік. У основному це були люди поважного віку, які є постійними учасниками групи під назвою «Молоді душею».
Через кілька днів після екскурсії її учасники знову зібралися разом. Щоб підвести своєрідні підсумки. За словами всіх присутніх, результат заходу навіть перевершив їх сподівання.
Говорить Людмила Тихоненко, пенсіонерка, яка все життя пропрацювала вчителькою в одній із місцевих шкіл:
— Звичайно, ми всі із задоволенням відкрили для себе новий для нас світ унікальної української вишивки. Але не лише це нас вразило. Мене особисто, як педагога, підкорили та гостинність і щирість, із якою нас зустрічали як в центрі вишивки, так і в ліцеї, де готують майстрів цієї справи. Нам розповідали, що решетилівська вишивана сорочка була на видатному англійському політику Борису Джонсону під час його візиту в Україну. Ми дізналися, що роботи решетилівських майстрів є в Президента Зеленського і в його дружини Олени. А я бачила, що під час екскурсії до нас ставляться із такою пошаною та увагою, ніби ми теж є якимись видатними політиками. Це вражає і зворушує одночасно.
Олена Білицька, переселенка із Покровська, яка постійно відвідує центр життєстійкості, стверджує, що повернувшись у рідне містечко після війни обов’язково спробує відкрити таку ж установу на Донбасі.
Інші учасниці поїздки говорили про те, що після візиту в Решетилівку кілька днів відчували емоційне піднесення.
Як повідомив Ігор Ткаченко, співробітник кобеляцького центру життєстійкості, після першого вдалого досвіду виникли плани в організації поїздок у Опішню, котра є центром гончарства, та в Петриківку, відому своїм унікальним художнім розписом.


Додати коментар