Погодинний графік подачі води — фейк
У останні кілька днів у соцмережах почали активно розповсюджувати недостовірну інформацію про нібито введений з квітня графік подачі води населенню. Насправді ж, такого розпорядження чи навіть рекомендацій не існує.
Спочатку редакція звернула увагу на повідомлення в групі під назвою «Барахолка Кобеляки». Потім схоже повідомлення було виявлене на сторінці у Фейсбуці Скороходівської громади.
Ми одразу звернули увагу на те, що користувачі, які розмістили схожі за текстом повідомлення, при цьому посилалися на різні джерела. У кобеляцькій групі посилалися на Агентство водних ресурсів. До чого воно до комунального господарства? На сторінці Скороходівської громади йшлося про Міністерство розвитку громад. Між тим, на офіційних сайтах вказаних установ ми не знайшли такої інформації. Та й самі рекомендації громадянам щодо економії води, які ми, до речі, публікуємо нижче, виглядали по меншій мірі несерйозно. Скажімо: «для миття автомобіля використовуйте відро з водою». Адже, як відомо, в Україні заборонено мити автівки вдома.
ФЕЙКОВІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
«Державне агентство водних ресурсів України інформує громадян країни про поступове введення з квітня 2025 року графіків подачі води. Це вимушений захід, пов’язаний як зі зношеністю інфраструктури, на реконструкцію якої потрібно $11 млрд., так і з різким зростанням вартості електроенергії. Водоканали сьогодні опинилися в складній ситуації. Тарифи не відповідають реальним витратам, а місцеві бюджети не можуть компенсувати цю різницю через зростання числа неплатників за послуги.
Тепер воду в житлові будинки подаватимуть тільки у встановлений час, про конкретний розклад вас проінформує місцева влада. Однак це не означає, що в години подачі воду можна використовувати марнотратно. Застосовуйте наші рекомендації, і тоді країна зможе вибратися з кризової ситуації.
Основні принципи:
- Не використовуйте душ. Для гігієнічних процедур набирайте рідину в таз і поливайте себе з кухля. Використовуйте одну і ту ж воду повторно для миття кількох людей;
- Наймайте фахівців для буріння свердловин і створення колодязів на своїх ділянках;
- Не пийте з крана, купуйте для вживання бутильовану воду;
- Якщо у вашому місті є фонтан — використовуйте його для вмивання;
- Виставляйте відра з водою вдень на балкон, щоб нагріти її;
- Вимикайте кран під час чищення зубів або миття посуду. Затикайте раковину, використовуючи одну і ту ж воду повторно;
- Для поливу кімнатних рослин використовуйте попередньо зібрану дощову воду;
- Усуньте всі протікання, адже з несправного крана за рік може накапати до 7 000 літрів води;
- Запускайте тільки заповнену пральну машинку, а краще періть руками в тазу».
Редакція не полінувалася звернутися за поясненням до директора кобеляцького комунального підприємства «Водоканал Плюс» Сергія Ткаченка.
Сергій Володимирович відповів, що нічого не знає про подібні графіки обмеження подачі води. Він сказав:
— У Кобеляках ніяких графіків погодинної подачі води немає. І міська влада не планує їх запроваджувати. Взагалі, такі графіки можуть запровадити лише в разі дефіциту електроенергії. Але ж тут ні місцева влада, ні комунальники на ситуацію не впливають, немає електроенергії, – відповідно, немає і води. Тобто суто теоретично ми можемо уявити ситуацію, що виникнуть проблеми із водопостачанням десь у липні-серпні, коли стають на плановий ремонт атомні електростанції. Але ж прогнозувати, чи таке станеться — не в моїй компетенції. Зараз же, повторюся, ніяких обмежень щодо подачі води не існує. І ніхто їх не планує запроваджувати.
Але навіть попри те, що «новина» про обмеження в подачі води є фейком, не потрібно повністю ігнорувати проблему. Вона таки може виникнути.
Додати коментар