«Husqvarna» косить бур’ян на дитячих майданчиках і стадіонах
Техніка іноземного виробництва активно використовується в селах Кобеляцької громади.
Про специфіку використання імпортних газонокосарок редакції розповів староста з Придніпрянського Володимир Лебєдєв.
Газонокосарки для Орлика і Придніпрянського були закуплені в рамках конкурсу «Екологічні ініціативи-2024». Рік тому старостат подав заявку на участь. І заявка Придніпрянського, набравши необхідну кількість балів, отримала схвалення, а з цим і фінансування. Загальна сума коштів, яку отримав старостат для своїх потреб, склала 500 тисяч гривень. По 250 тисяч виділили із бюджету Полтавської області та Кобеляцької громади.
Староста Володимир Лебєдєв уточнює:
— Ми вирішили купляти техніку та обладнання як для Придніпрянського, так і для Орлика, щоб усе було справедливо. У результаті, купили дві газонокосарки «Husqvarna», пластикові контейнери для збору побутових відходів, бензинові кущорізи. Звичайно, контейнери встановили одразу. Восени та взимку використовували і фірмові кущорізи. До речі, я вам скажу, прекрасно вони себе зарекомендували. Дорогі, але своїх грошей вартують. Ними, як мені розповіли продавці, навіть новорічні ялинки можна зрізати. Ми ж у старостаті кущорізами очищаємо парки від молодої порослі. У результаті, парк у Придніпрянському чистий. Ну, а час для газонокосарок настав зараз, навесні. Зрозуміло, що взимку ними косити нічого.
За словами Лебєдєва, закуплені газонокосарки теж себе добре проявляють. Вони дуже зручні й прості в управлінні. Хоча, є і певні нюанси.
Володимир Лебєдєв розповів:
— Ну, по-перше, ми одразу зняли травозбірники. Постійно знімати і вичищати контейнер для збору скошеної трави довго. По-друге, ця техніка є ідеальною для ідеальних газонів. Обочини, де багато каміння, нею вже не викосиш. Тому косимо стадіони, дитячі майданчики, території поряд із кладовищами. Тобто там, де земельні ділянки вирівняні і не захаращені сторонніми предметами. Якщо все робити вчасно, не перепускати траву, то газон дійсно виходить дуже гарний і доглянутий.
Є ще одна проблема у використанні іноземної техніки. Вона пов’язана із людським фактором. За словами Лебєдєва, у тому ж Орлику досить важко знайти людину, яка б погодилася працювати.
Староста пояснив:
— У Орлику люди влітку зайняті вирощуванням овочів на своїх городах. І не надто прагнуть працювати в комунальному господарстві. Але впевнений, що знайдемо працівника. У Придніпрянському ж знайшли.
Взагалі ж, Володимир Лебєдєв дуже задоволений тим, що старостат взяв участь у обласному конкурсі. Каже, що в іншому разі Орлик і Придніпрянське не мали б подібної техніки.
Аналогічне обладнання і техніку отримав і Вільховатський старостат. Вони d минулому році теж успішно взяли участь у обласному екологічному конкурсі.
Додати коментар