У Санжарах відновлюють водонапірні башти

У Санжарах відновлюють водонапірні башти

У селищній раді вирішили спробувати повернутися до баштової системи подачі води абонентам.

У квітні Виконавчий комітет Новосанжарської селищної ради замовив у полтавського товариства  «Будтехнагляд-С» послуги з обстеження технічного стану водонапірних башт №8, що знаходиться в районі селищної лікарні, та №5, на вулиці Антона Головатого (колишня Чкалова). Вартість робіт спеціалістів склала 53 000 та 37 200 гривень відповідно.

Минулої неділі пресслужба селищної ради повідомила, що на обох свердловинах спеціалісти профільного підприємства провели обстеження стану існуючих водонапірних башт. Мета обстеження — відновлення їх роботи.

Як пояснили в пресслужбі ОТГ, упродовж багатьох років у жителів Нових Санжар виникали нарікання на перебої з водопостачанням. Справа в тому, що в 2016 році було прийняте рішення перевести баштові водонапірні системи на безбаштову основу. Такі зміни продемонстрували свої значні мінуси.

  • По-перше, в рази збільшилося споживання електроенергії, так як насоси включаються не час від часу, як при баштовій системі, а працюють практично безперервно.
  • По-друге, через постійні навантаження насоси виходили з ладу, що призводило до регулярних витрат на ремонт та придбання нових насосів.
  • По-третє, з крану біжить каламутна вода, оскільки рідина подається до споживачів не відстояна. При безбаштовій системі вода напряму із свердловини качається у водопровід.
  • По-четверте, при новій системі суттєво збільшилася кількість поривів на водогонах, так як  при перебоях з електроенергією під час включення піддаються гідроудару вкрай зношені металічні труби водопроводів.

При цьому до переваг безбаштової системи працівники селищної ради віднесли збільшення напору води.

Безбаштові системи напряму залежні від електроенергії: як тільки пропадає «світло» — майже відразу зникає і вода в кранах.

Що ж стосується баштової системи, то при відключенні електроенергії в режимі 4/2  цього цілком достатньо, щоб башти встигли набратися до повноти і безперервно постачати воду.

Окрім цього, особливістю місцевих родовищ питної води є підвищена концентрація заліза. Тому подача рідини зі свердловин без етапу відстоювання в ємностях водонапірних башт напряму у водопровідну систему до споживачів погіршує її якість.

У 2021-му підрядна організація провела гідравлічне очищення свердловини біля центральної лікарні. Ці заходи лише тимчасово покращили якість питної води.

Отож, проаналізувавши ситуацію з водопостачанням у селищі, керівництво громади вирішило повернутись до баштової системи водопостачання.

Тепер фахівці проведуть підготовчі роботи з обстеження, а за його результатом здійснять роботи з відновлення водонапірних башт біля лікарні та по вулиці Антона Головатого.


Автор: Олександр Діденко

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.