Чи дійсно був кримінал у «Нижньоворсклянському»

Чи дійсно був кримінал у «Нижньоворсклянському»

Ми вже повідомляли про те, що 8 травня в Кобеляках була проведена вже традиційна травнева серія обшуків. Поліцейські шукали сліди криміналу в міській раді і в приватних домоволодіннях кількох кобелячан.

Обшуки були проведені в кабінеті одного зі спеціалістів землевпорядної служби міської ради та в домівці одного із відомих міських підприємців, якого вже судять по обвинуваченню в скоєнні низки злочинів.

Через кілька днів після проведення оперативно-слідчих дій ні на сайті обласної прокуратури, ні на сайті Полтавського управління Нацполіції повідомлень про них не було. Тому редакція намагалася зібрати інформацію виключно із неофіційних джерел.

Нам стало відомо, що обшуки проводили в рамках кримінального провадження із незаконною земельною оборудкою в межах регіонального ландшафтного парку «Нижньоворсклянський». Нібито кілька кобелячан, у тому числі і службових осіб, зуміли провести незаконну приватизацію 50 земельних ділянок на території парку загальною площею більше ста гектарів.

Слідство ведеться по двох статтях Кримінального кодексу України — 190 «Шахрайство» та 358 «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів».

Звичайно, редакція одразу спробувала отримати коментар у директора РЛП «Нижньоворсклянський» Олександра Шуліки.

Олександр Миколайович відповів:

— Я не володію повним обсягом інформації по цій кримінальній справі. Знаю лише, що в ній фігурують землі, які дійсно знаходяться в межах ландшафтного парку. Там у свій час, ще до створення заповідника, проводило господарську діяльність акціонерне товариство «Вільховатське». Звичайно ж, я ніяких погоджувальних документів по оформленню землі в приватну власність не те. що не підписував, а й в очі не бачив. Як проводилась ця оборудка, знають лише шахраї, а зараз — і правоохоронці.

Виконуючий обов’язки міського голови Василь Кіптілий, до якого ми теж зверталися за коментарем, у свою чергу уточнив:

— Шуліка і не міг ніяких документів по землі підписувати чи узгоджувати. Це — не його компетенція. Його робота — охороняти. Але не розпоряджатися землею. Думаю, що почалася ця кримінальна історія в 2021 році. Тоді землі роздавали списками по сотні гектарів. Окрім того, я допускаю, що депутатів ознайомлювали, якщо ознайомлювали взагалі, з одними документами, а потім у папочку підкладали інші. Якби депутати все знали і бачили, які землі віддають під приватизацію, то звичайно за це не проголосували б. Землі в межах діючого ландшафтного парку приватизовувати не можна.

Дійсно, у 2022-му землі в громаді вже масово не роздавали. Пік дерибану припав на 2021-й. Тоді якраз ще міцно дружили між собою Олександр Олександрович і Віталій Володимирович. А принципового і непоступливого голову земельної комісії Миколу Андрієнка фактично усунули від виконання обов’язків, розглядаючи всі питання без нього. Це зараз депутати вже вивчають і обговорюють питання. пов’язані із землею, скрупульозно. А тоді… Ну та, зрештою, той потяг уже пішов.

І от зараз у правоохоронців «дійшли руки» і до криміналу кількарічної давнини. І почали відкривати кримінальні справи та проводити обшуки.

Звичайно, наївно сподіватися, що під час обшуків у фігурантів кримінальної справи щодо незаконної приватизації земель «Нижньоворсклянського» знайшли якісь докази. За кілька років і після кількох кримінальних справ уже все можна було знищити. Але справа є, і формально оперативно-слідчі дії провести необхідно.

Подивимося, чим закінчиться розслідування правоохоронців.

Безумовно, цей факт є черговим підтвердженням тези, що сьогоднішній політичний чи інший «дах» уже завтра може «знести». І тоді доведеться відповідати по закону. Але кого і коли ця істина зупиняла? Історія, вона ж вчить лише тому, що нічому не вчить.


Автор: Ігор Філоненко
19 травня, 20:34 | Кобеляки | Політика

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.