Голосування за екологічні ініціативи триває
Віддати свої голоси за три проекти можна до 17 червня.
Нагадаємо, що наприкінці квітня облрада повідомила про старт традиційного щорічного конкурсу «Екологічні ініціативи Полтавської області». Конкурс проводиться на Полтавщині щорічно і допомагає на умовах співфінансування реалізовувати екологічні проєкти в громадах.
Загальний бюджет цьогорічних екоініціатив складає 6 мільйонів гривень, а учасники можуть розраховувати на максимальну суму в 500 тисяч гривень. Кошти на реалізацію проєктів надходять із обласного бюджету та бюджету місцевих рад у рівному співвідношенні сторін 50 на 50 відсотків.
Усього конкурсна комісія розглянула 81 проєкт, із яких до голосування допустила
76. Голосування за екоідеї розпочалося 5 червня і триватиме до 17-го числа.
Жителі Кобеляччини і Новосанжарщини подали на конкурс 6 проєктів.
У Бутенках може з’явитися пам’ятний знак
Директор Бутенківської школи Григорій Журавель пропонує створити Алею пам’яті жертв Голодомору в селі Бутенки, на вулиці Левка Лук’яненка. Проєктом передбачається облаштування алеї пам’яті жертв Голодомору, де встановлять пам’ятний знак і висадять декоративні дерева. Це дозволить мешканцям вшановувати пам’ять наших співвітчизників, що загинули в роки Голодомору, проводити вільний час на свіжому повітрі. Дерева, у свою чергу, виконуватимуть функцію з очищення повітря від викидів CO2.Загальна вартість екоідеї Григорія Журавля становить 565 250 гривень. Номер проєкту — 34.
Благоустрій Алеї Героїв
Яна Корнута виступає за облаштування вже існуючої в Біликах Алеї Героїв. У описі до проєкту конкурсантка вказала, що в знак шани та увічнення пам’яті про героїв-земляків у минулому році за кошти селищного бюджету відкрито Алею Героїв у центрі селища, зокрема, укладено бруківку, встановлено ліхтарі, флагшток та борди зі світлинами загиблих героїв.
Через конкурс автор планує залучити кошти обласного бюджету для придбання саджанців багаторічних рослин, які будуть висаджені вздовж доріжок та в центрі Алеї, урн для збору сміття та газонокосарки. За кошти селищного бюджету закуплять лавки, камери відеоспостереження, відеореєстратор, вуличні ліхтарі, бруківку та бордюри, а також оплатять вартість робіт із укладення бруківки, бордюр, встановлення ліхтарів та лавок.
На облаштування Алеї Героїв необхідно 263 096 гривень. Шукайте екоідею Яни Корнути під номером 15.
Сквер для мешканців Солонців
Кобелячанка Анна Галь бажає відновити сквер Лесі Українки в міському мікрорайоні Солонці. Проєкт вартістю в 500 000 гривень спрямований на створення в місті привабливої зони для відпочинку. Екоініціатива передбачає проведення робіт із видалення сухих та небезпечних дерев, що становлять загрозу для безпеки відвідувачів; озеленення території новими декоративними листопадними деревами, встановлення лав для відпочинку, облаштування пішохідних доріжок. Для належного догляду за парковою зоною в рамках проєкту передбачається придбати мінітрактор-газонокосарку із системою мульчування, що дрібнить траву та повертає її на газон у вигляді природного добрива.
Порядковий номер проєкту — 13.
У Світлогірському та Канавах боротимуться з бур’янами
Екологічний проєкт Наталії Жук спрямований на дотримання чистоти довкілля для збереження здоров’я населення в Світлогірському старостинському окрузі (придбання міні-трактора-газонокосарки, інвентарю та контейнерів для твердих побутових відходів).
Це дозволить підтримувати чистоту, боротися з бур’янами, покращити екологію та санітарний стан, зберігаючи здоров’я всієї громади. 500 000 гривень, які витратять на обладнання, мають покращити ситуацію з довкіллям Світлогірського округу. Номер екоініціативи — 7.
Інна Прихідько пропонує боротися з карантинними рослинами
та впровадити збір сміття в Канавському старостинському окрузі. Проєкт передбачає проведення комплексу робіт з благоустрою територій сіл округу: упорядкування зелених зон, парків, скверів, спортивних майданчиків та узбіч сільських вулиць. Передбачається боротьба з карантинними рослинами (зокрема амброзією), чагарниками, що перешкоджають проїзду транспорту, та ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Трактор, контейнери й мотокоса коштуватимуть 500 000 гривень. Номер проєкту — 5.
Цифрова метеостанція для школярів
Від Новосанжарщини єдиний проєкт під номером 37 подала Анна Бурба. Її ідея «EcoLife: Модернізація навчального простору Крутобалківського НВК» має на меті створити комфортні та практико-орієнтовані умови для отримання основних дослідницьких знань умінь і навичок школярів. Учні зможуть вимірювати параметри стану атмосфери (температуру, тиск, вологість) за допомогою цифрової метеостанції, зберігати та аналізувати отримані дані; визначати кислотність та рівень мінералізації ґрунтів; проводити дослідження води та опадів. Проєкт «EcoLife» сприятиме покращенню екологічної ситуації території навчального закладу, адже передбачає установлення контейнерів для роздільного збору сміття (вуличних і для приміщення), а також ємності для збору використаних батарейок; підвищить рівень поінформованості та екологічної культури. На реалізацію задуму знадобиться 500 000 гривень.
Ознайомлюйтеся з екологічними ідеї свої земляків на офіційному сайті майданчика Smart Region Полтавської області за посиланням https://smartregion.pl.ua/ei та наближайте своїми голосами їх ідеї до перемоги.
Для участі необхідно авторизуватися на офіційному сайті smartregion.pl.ua (голосувати можуть лише зареєстровані мешканці Полтавщини), обрати улюблені проєкти та натиснути кнопку «Підтримати».
Актуальні рейтинги голосування щодня оновлюватимуться з 9 червня до 11:00 за посиланням https://smartregion.pl.ua/documents/ei.
Оголошення переможців відбудеться до 24 червня.
Додати коментар