У Кобеляках з’явився Аграрний коледж

У Кобеляках з’явився Аграрний коледж

Але це не якийсь новий навчальний заклад. Справа в тому, що вже колишній Аграрний ліцей, яким керує Таміла Шевченко, змінив свій статус на коледж.
Редакція звернулася за коментарем до керівника навчального закладу.

Таміла Шевченко пояснила:

— Звичайно, мова йде не просто про зміну назви. Ліцей був переформатований у коледж у рамках триваючої реформи професійно-технічної освіти. До речі, ми першими в Полтавській області отримали статус коледжу. І наші діти вже будуть не здобувачами освіти, а студентами. Про якісь кардинальні зміни в начальному процесі, статусі закладу поки що говорити не будемо. Давайте повернемося до цієї теми трішки пізніше. Зараз триває копітка паперова робота по реорганізації. Адже це не просто так — подав заяву і з ліцею став коледжем.

Різниця між ліцеєм і коледжем

Оскільки Таміла Шевченко не була надто багатослівною, редакція вирішила через Інтернет дізнатися різницю між статусом названих вище навчальних закладів.

Коледж — навчальний заклад з рівнем акредитації середнє професійне, закінчення якого дає право випускнику працювати за отриманим фахом.
Ліцей — загальноосвітній навчальний заклад з упором на поглиблене вивчення предметів, необхідних для успішної здачі іспитів при вступі до внз.

Чим відрізняється коледж від ліцею: порівняння, різниця, відмінність

Коледж від ліцею відрізняється по ряду параметрів:

  • рівень акредитації,
  • наявністю професії у випускників,
  • підходом у навчанні — він ближче до вузівського,
  • практикою після навчального року,
  • правом на вступ до вузу на 2-3 або старше курс, якщо навчальний заклад прикріплено до цього вузу.

Що престижніше: коледж чи ліцей?

Однозначно відповісти важко, оскільки навчальні заклади різних видів. Враховуйте ситуацію і вихідні дані перед тим, як визначитися. Наприклад:

  • За рівнем акредитації вище коледж.
  • За якістю і кількістю досліджуваних поглиблених предметів ліцей крутіше школи.
  • Краще ліцею може бути коледж, якщо ваша мета отримати професійну освіту і вийти на роботу після закінчення навчального закладу.
  • Диплом коледжу дасть вам право вступати до внз на 2 і вище курс, на відміну від атестата ліцею.

Де легше навчатися: у коледжі чи ліцеї?

Якщо вчитися, то легко скрізь. Якщо шукати лазівки і ставитися до процесу отримання знань несерйозно, то труднощі неминучі і в ліцеї, і в коледжі.

За характером навантаження ліцей має багато подібностей зі школою, а коледж — вуз. Тобто в першому випадку з учнем ще няньчаться, а в другому — надають більше свобод для самостійного освоєння матеріалу.

Яку освіту отримуєш після закінчення ліцею або коледжу?

Випускник ліцею отримує на руки атестат про повну загальну освіту з переліком предметів поглибленого вивчення. Якщо ви закінчуєте коледж, то вам вручать диплом про середню професійну освіту за профілем навчального закладу.

Куди краще вступати: у ліцей чи коледж?

Відповідь залежить від ваших цілей, планів і фінансових можливостей у перспективі на 5-7 років. Якщо ви чітко вирішили здобувати вищу освіту і готові оплачувати її в разі надходження на контракт, йдіть у ліцей. Навчання в ньому добре вас підготує та надасть знання по предметах, необхідним для подальшого вступу до вузу.

У випадку менш оптимістичною ситуації з фінансами, але з устремліннями закінчити вуз, підстрахуйтеся, поступивши в коледж. Так ви отримаєте реальну професію і зможете попрацювати рік-другий, якщо після закінчення коледжу вступити в омріяний вуз не вийде.

Врахуйте нюанс — існують коледжі, які мають договір про співпрацю з профільним навчальним закладом, наприклад, економічний коледж з економічним  внз. За договором останній оголошує готовність зарахувати випускників коледжу на 5 курс, якщо вони успішно складуть іспити на вступ.


Автор: Підготував Ігор Філоненко

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.