Шість переможців від трьох громад

Шість переможців від трьох громад

Наприкінці червня Полтавська обласна рада оголосила результати конкурсу екологічних ініціатив. Цього року переможцями стали 28 проєктів.
Загалом екологічні ініціативи підтримали 75 340 голосів. Зокрема:

  • 15 472 — від сільських територіальних громад,
  • 25 383 — від селищних ТГ,
  • 34 485 — від міських ТГ.

Як повідомили працівники облради, 36 512 учасників зробили екоконкурс справді конкурентним. 28 проєктів розпочнуть втілювати зміни: 8 — із сільських громад, 10 — із селищних, 10 — із міських.

Нагадаємо, традиційний щорічний конкурс «Екологічні ініціативи Полтавської області» стартував наприкінці квітня. Загальний бюджет цьогорічних екоініціатив складає 6 мільйонів гривень, а учасники можуть розраховувати на максимальну суму в 500 тисяч гривень. Кошти на реалізацію проєктів надходять із обласного бюджету та бюджету місцевих рад у рівному співвідношенні сторін 50 на 50 відсотків.

Усього конкурсна комісія розглянула 81 проєкт, із яких до голосування допустила 76.

За підсумками конкурсу, від Кобеляччини і Новосанжарщини переможцями стали 5 проєктів.

У міській ОТГ впровадять три проєкти

Кобелячани активно підтримали ініціативи мешканців громади, що допомогло набрати прохідні бали трьом проєктам.

У рейтингу проєктів міст конкурсу екологічних громадських ініціатив третє місце посів  екологічний проєкт Наталії Жук, що спрямований на дотримання чистоти довкілля для збереження здоров’я населення в Світлогірському старостинському окрузі (придбання міні-трактора-газонокосарки, інвентарю та контейнерів для твердих побутових відходів).

За нього віддали 1846 голосів. Ініціатива дозволить підтримувати чистоту, боротися з бур’янами, покращити екологію та санітарний стан, зберігаючи здоров’я всієї громади. 500 000 гривень, які витратять на обладнання, мають покращити ситуацію з довкіллям Світлогірського округу.

Ідея Інни Прихідько, спрямована на боротьбу з карантинними рослинами та впровадження збору сміття в Канавському старостинському окрузі, стала четвертою. Її підтримали 1841 голосом. Проєкт має на меті проведення комплексу робіт з благоустрою територій сіл округу: упорядкування зелених зон, парків, скверів, спортивних майданчиків та узбіч сільських вулиць. Передбачається боротьба з карантинними рослинами (зокрема амброзією), чагарниками, що перешкоджають проїзду транспорту, та ліквідація стихійних сміттєзвалищ. Трактор, контейнери й мотокоса коштуватимуть 500 000 гривень.

Проєкт Анни Галь, що став п’ятим у списку переможців, допоможе відновити сквер Лесі Українки в міському мікрорайоні Солонці. Проєкт вартістю в 500 000 гривень спрямований на створення в місті привабливої зони для відпочинку. Екоініціатива передбачає проведення робіт із видалення сухих та небезпечних дерев; озеленення території новими деревами, встановлення лав для відпочинку, облаштування пішохідних доріжок. Для належного догляду за парковою зоною передбачається придбання мінітрактора-газонокосарки із системою мульчування.

У Білицькій громаді облаштують алеї

За дві ініціативи мешканців Білицької громади віддали найбільшу кількість голосів.

Ініціатива Яни Корнути щодо облаштування вже існуючої в Біликах Алеї Героїв посіла перше місце (1815 голосів). Через конкурс автор придбає саджанці багаторічних рослин, які будуть висаджені уздовж доріжок та в центрі Алеї, урни для збору сміття та газонокосарки. За кошти селищного бюджету закуплять лавки, камери відеоспостереження, відеореєстратор, вуличні ліхтарі, бруківку та бордюри, а також оплатять вартість робіт із укладення бруківки, бордюр, встановлення ліхтарів та лавок.

Другу сходинку рейтингу посіла ідея Григорія Журавля про створення Алеї пам’яті жертв Голодомору в селі Бутенки, на вулиці Левка Лук’яненка. За кошти обласного й селищного бюджетів встановлять пам’ятний знак і висадять декоративні дерева. Це дозволить мешканцям вшановувати пам’ять наших співвітчизників, що загинули в роки Голодомору. Загальна вартість екоідеї Григорія Журавля становить 565 250 гривень.

Для Крутобалківської школи куплять метеостанцію

Єдиний проєкт від Драбинівської ОТГ подала Анна Бурба. Її ідея «EcoLife: Модернізація навчального простору Крутобалківського НВК» стала четвертою (1058). Завдяки перемозі її ідеї, учні зможуть вимірювати параметри стану атмосфери (температуру, тиск, вологість) за допомогою цифрової метеостанції, зберігати та аналізувати отримані дані; визначати кислотність та рівень мінералізації ґрунтів; проводити дослідження води та опадів. Проєкт передбачає установлення контейнерів для роздільного збору сміття (вуличних і для приміщення), а також ємності для збору використаних батарейок. На реалізацію задуму знадобиться 500 000 гривень.


Автор: Олександр Діденко
сьогодні, 12:42 | Кобеляки | Цікаве

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.