12 років ув’язнення за зґвалтування двох малолітніх сестер присудили жителю Полтавщини

12 років ув’язнення за зґвалтування двох малолітніх сестер присудили жителю Полтавщини

Прокурори Полтавської окружної прокуратури у суді довели вину 57‑річного мешканця Полтавського району, який протягом багатьох років залишався безкарним за тяжкі злочини проти дітей. Його засуджено до 12 років позбавлення волі.

Про це повідомляє Прокуратура Полтавщини.

Восени 2025 року до правоохоронців звернулася жінка, яка повідомила про злочин, скоєний 13 років тому. У 12‑річному віці вона стала жертвою чоловіка, що був другом її батьків і часто бував у них на дачі. Усі ці роки потерпіла мовчала, намагалася забути пережите, працювала з психологами, але зрештою дійшла висновку, що злочин має отримати правову оцінку.

У дорослому віці вона розповіла про пережите своїй родині, а згодом поїхала до кривдника й нагадала йому про ті події. Розмову зафіксувала на мобільний телефон і передала запис правоохоронцям. Під час слідства було встановлено, що чоловік також причетний і до зґвалтування її молодшої сестри, якій тоді було 10 років. Ще одна 9-річна сестра зазнала психологічного тиску — дорослий проявляв до неї надмірну увагу, через що батьки припинили спілкування з ним.

У листопаді 2025 року прокурори передали обвинувальний акт до суду. Обвинувачений визнав свою вину частково, намагаючись виправдатися «поведінкою» дітей. Прокурори спростували ці твердження, наголосивши, що малолітня дитина не може самостійно погодитися на стосунки, а будь‑яка «згода» є результатом маніпуляцій та використання дитячої довірливості дорослими.

Суд визнав чоловіка винним за ч. 4 ст. 152 КК України (зґвалтування, вчинене повторно щодо малолітніх осіб). До набрання вироком законної сили він перебуватиме під вартою. Після цього дані про нього внесуть до Єдиного реєстру осіб, засуджених за злочини проти статевої свободи та недоторканості малолітніх.

Досудове розслідування здійснювали слідчі Полтавського районного управління поліції.

сьогодні, 11:22 | Полтава | Кримінал

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.