Деякі автомобілі стоять на штрафмайданчику… роками
Цим місцем досвідчені водії напевно лякають своїх дітей. А від деяких експонатів цього музею під відкритим небом по спині пробирає мороз. Тут стоять автомобілі — деякі цілі, деякі — зіжмакані та зігнуті страшними ударами під час аварій.
Як ви вже напевно зрозуміли, мова йде про штрафмайданчик. Принаймні, так його називають в народі. В офіційних документах зазначають повну назву — майданчик тимчасового утримання транспортних засобів. І якщо ви хоч іноді відвідуєте Новосанжарське відділення ДАІ, то не можете не помітити, що порожнім він практично не буває. Деякі дво‑ чи чотириколісні засоби пересування з’являються і за деякий час зникають. А для окремих залізних «персонажів» штрафмайданчик стає місцем зупинки на… довгі роки.
Звичайно, журналістська допитливість не дозволяла довго ходити осторонь такого цікавого об’єкту. Тому, коли з’явилась найперша можливість, кореспондент «ЕХО» звернувся до начальника відділення ДАІ у Новосанжарському районі Сергія Махна, аби отримати відповіді на кілька питань, пов’язаних із майданчиком. Найперше, звісно, цікавило — чому і як на штрафмайданчику з’являються транспортні засоби.
— Для вилучення автомобіля, мотоцикла чи скутера у власника та поміщення його на майданчик може бути кілька причин, — пояснив Сергій Анатолійович. — Це — керування автомобілем чи іншим видом техніки у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, без прав водія; їзда на технічно несправному, незареєстрованому чи непереєстрованому транспортному засобі і т. д. Також, затримуються транспортні засоби, як речові докази по факту ДТП, або за підозрою у скоєнні злочину з їх використанням.
Після вилучення працівником ДАІ автомобіля, мотоцикла, скутера чи іншої якоїсь техніки її — своїм чи несвоїм ходом — доставляють на штрафний майданчик. Там вона перебуває під цілодобовою охороною та під постійним відеоспостереженням. Якщо власник хоче повернути свій транспортний засіб, він звертається або до ДАІ, або до слідчого, за постановою якого і вилучили засіб. Він надає всі необхідні документи і після сплати штрафу забирає свою техніку. Серед автолюбителів існує переконання — якщо твої «колеса» тривалий час простояли на штрафмайданчику, то це влетить у серйозну копієчку. Що ж, в деякій мірі вони мають рацію. Як повідомили у Новосанжарському ДАІ, перша доба простою на штрафмайданчику коштуватиме власнику 28 гривень, кожна наступна — 10. Перевірка по базі «Угон» обійдеться ще у 39 гривень. Далі вже рахуйте самі. Якщо кілька місяців простоїть на штрафмайданчику «Лексус» чи «Мерседес», то його власнику, напевно, не надто замуляє сплата якоїсь тисячі гривень. Але якщо в подібну ситуацію потрапить, приміром, власник скутера або мопеда, то навряд чи схоче викладати за перебування на майданчику суму, більшу за вартість самої техніки.
Іноді ж трапляються ситуації, коли власник чи інша особа, яка має відповідне право, тривалий час не звертається для повернення транспортного засобу. Тоді скликається комісія за участю представників різних гілок влади та приймає протокол про визнання засобу безхозним, який і направляється потім до суду. І вже суд може прийняти рішення про продаж технічного засобу на судовому аукціоні.
Проте, як пояснив журналістові Сергій Махно, така процедура характерна для великих міст, в яких штрафмайданчики майже завжди переповнені. У нашому районі ніхто таких аукціонів не проводить. Разом із начальником новосанжарських «даішників» ми прямуємо до майданчика, аби поглянути на його нових «мешканців» та «старожилів». Деяких залізних коней власники не забрали протягом року і, навряд чи, виявлять бажання повернути їх у майбутньому.
— Ось мотоцикл МТ-10, вилучений в грудні минулого року у мешканця Крутої Балки за керування в стані алкогольного сп’яніння, — проводить своєрідну екскурсію Сергій Махно. — Ще один мотоцикл МТ-9 вилучили у вересні минулого року у Вісичах. Знову ж таки водій був п’яний. У травні 2008‑го зупинили у Поповому хлопця на оцих ось «Карпатах», на яких був встановлений двигун з… мотоцикла «Восход». Більше року стоїть у нас і «Москвич-412», водій якого не мав документів на авто, коли його зупинили торік у Нових Санжарах.
Але всі вищезазначені «експонати» перебувають тут, порівняно, недовго. Є на майданчику свій рекордсмен.
— Оцей мікроавтобус, на якому власник збив людину, стоїть тут вже більше трьох років.
Від цілих автомобілів переходимо до тих, які потрапили у ДТП. Картини, чесно кажучи, не з приємних. Коли бачиш цей понівечений метал і уявляєш, що тут за кермом чи на пасажирському місці сиділа людина, стає дійсно страшно. Від розбитих автомобілів по-справжньому віє смертю.
— Я хотів би звернутися до всіх водіїв, — говорить Сергій Махно. — Пам’ятайте, що лише дотримуючись правил дорожнього руху, ви убезпечите себе від потрапляння у ДТП чи іншу неприємну ситуацію. Цим самим ви збережете собі життя і здоров’я, а свій транспортний засіб — від потрапляння на штрафмайданчик.
Автор:Володимир Паршевлюк, exo.in.ua'>ЕХО з регіону
Додати коментар