Ринок на пастівнику

У вівторок відбулася чергова сесія Кобеляцької міської ради. Депутати прийняли бюджет міста та обговорили плани на майбутнє.
Сесія міськради тривала майже три з половиною години, замість запланованих двох з половиною. Дуже багато часу «забрав» своїм детальним звітом міський голова Олександр Ісип. Він перерахував і назвав кожну лавочку, встановлену в Кобеляках, кожну засипану щебенем дорогу чи освітлену вулицю. Депутати мужньо освоїли весь цей величезний обсяг інформації і затвердили звіт міського голови.
Найбільш важливим для Кобеляк питанням із тих, що були винесені на розгляд депутатів, безумовно, було бюджетне. Міський бюджет на 2010 рік був затверджений у обсязі 4658707 гривень. Небагато, що й говорити. Через Кобеляки інколи проїжджають легкові автомобілі з приблизно такою ж вартістю.
Під час прийняття бюджету невеличке обговорення виникло щодо виділення коштів на придбання човна для потреб райвідділу МНС. Рятувальники-пожежники вже не перший рік безуспішно благали міську та районну владу придбати плавзасіб. Адже власного у «еменесників» не було. І, виходячи на воду, їм доводилося просити човна у приватників. Районна рада із її стомільйонним бюджетом у черговий раз нічого рятувальним не виділила, поклавши справу порятунку потопельників на самих потопельників. Міські ж депутати одноголосно проголосували за те, щоб виділити 10 тисяч гривень і придбати для потреб МНС човна «Крим». Із сподіванням на те, що на двигун для плавзасобу «нашкребе» влада району.
Депутати дозволили комунальному підприємству «Водоканал» продати трубу із колишньої котельні готелю на металобрухт. При нинішніх цінах комунальники вторгують за неї близько 5 тисяч гривень. Між тим, сам лише демонтаж труби коштував одному із місцевих підприємців 10 тисяч.
Також було прийняте рішення про створення чергового об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. ОСББ «Надія» у будинку по вулиці Чернишевського стало одинадцятим подібним об’єднанням. Міський голова Олександр Ісип повідомив: якщо плани нинішнього Уряду України будуть втіленні в життя, то створювати ОСББ стане економічно вигідно. Адже влада збирається виділити протягом 5 років 10 мільярдів гривень на підтримку таких об’єднань.Уже в «Різному» депутати згадали про кобеляцькі «болячки». А саме — про кафе «Молодіжне», руїна якого спотворює центральну вулицю Шевченка та про ринок, який, приносячи прибутки у бюджет, створює і чимало проблем.
У результаті заступник міського голови Олександр Письмак отримав доручення вирішити питання «Молодіжного» із його власником та орендарем. Руїну повинні або знести, або нарешті відбудовувати.
Щодо ринку, то міський голова в черговий раз нагадав про необхідність побудови нового місця для торгівлі. Він навіть висловив пропозицію для його розташування — територію пастівника та літнього табору для худоби у мікрорайоні Ведмедівка. Міський голова вважає, що після будівництва об’їзної дороги (а ідея ця нікуди не зникла) та місцина стане вельми привабливою для бізнесу. Депутат Володимир Шибіка відразу зауважив: «Наскільки я знаю, у межах Кобеляк не заплановано жодного з’їзду з нової автодороги». Ісип оптимістично парирував: «Нічого. Домовимося».
Із приємного — міські депутати одноголосно висловилися за присвоєння звання «почесний громадянин Кобеляк» відомому педагогу і краєзнавцю Миколі Скляренку.

Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»
28 травня 2010, 13:59 | Кобеляки | Політика

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.