Чи вірити очам своїм

Чи вірити очам своїм
Стаття під назвою «Реєстрація скутера. Місія нездійсненна», надрукована у минулому номері «ЕХО» викликала чималий резонанс. І не лише серед читачів газети, які є власниками транспортних засобів з об’ємом двигуна до 50 куб.см. Зацікавилися нею і співробітники правоохоронних органів.
До редакції по електронній пошті надійшов лист із сектору зв’язків із громадськістю УДАІ ГУМВС України в Полтавській області. Він став своєрідною відповіддю на досить резонансну і неоднозначну статтю, присвячену реєстрації мопедів. Приємно відзначити оперативну реакцію правоохоронців на публікацію. Приємно усвідомлювати і той факт, що «ехівська» інформація читається і вивчається і в таких поважних установах, як обласне управління ДАІ. І написано це без всякої іронії. Автор чи автори листа, завертаючись до редакції, зазначають: «Просимо Вас не вводити в оману громадян з приводу надуманої Вами розцінки за надання тих чи інших послуг, що фігурують у Вашій статті». Які саме факти, наведені у статті «Реєстрація скутера. Місія нездійсненна», — в листі ДАІ не конкретизовано. Але можна здогадатися, що практично всі. Автору статті також рекомендовано ознайомитися із офіційною інформацією щодо реєстрації мопедів, яка розміщена на сайті МВС України і продубльована на сайті ГУ МВС України. Що й казати — резонне зауваження. Дійсно, ведучи якісь розслідування, допускаючи власні припущення, журналіст повинен детально вивчати й офіційну інформацію. Адже інакше він може ввести людей в оману. Усе це правильно. Але ж…
Автор статті проводив експеримент по реєстрації скутера 8 червня. А рекомендована офіційна інформація з’явилася на три дні пізніше. І якою є її цінність, якщо розміщена вона лише на міліцейських сайтах? Уявімо, що реєструвати мопед приїхав дідусь із села Поводи чи якогось хутірця. Там не те що мережі Інтернет, а й дротового телефонного зв’язку немає.
Та зрештою, не це головне. Ознайомлення з офіційною інформацією щодо вартості послуг по реєстрації мопедів викликає ще більше запитань без відповідей.
Заходимо на сайт Департаменту ДАІ МВС України. Там 10 червня 2010 року розміщено повідомлення про брифінг для представників засобів масової інформації.

І чорним по білому написано:
З метою захисту інтересів громадян Департаментом ДАІ МВС України вжито заходів щодо забезпечення мінімальної вартості реєстрації мопедів. Так, під час реєстрації мопедів передбачається видача тимчасових реєстраційних талонів на паперовій основі, які в 5 разів дешевші за пластикове свідоцтво про реєстрацію. При цьому строк дії таких талонів не встановлюється. Вартість реєстрації мопедів повинна складатися лише з вартості тимчасового реєстраційного талону (45 грн.), номерного знаку, послуг за огляд транспортного засобу (11 грн.) та оформлення реєстраційних документів (15 грн.). Для мопедів розроблено окремий тип номерних знаків. На сьогодні Департаментом ресурсного забезпечення МВС України на підставі проведених тендерних процедур визначені виробники цих номерних знаків та підготовлені проекти договорів. Орієнтовна вартість номерних знаків для мопедів не перевищуватиме 25 грн.

А ось на сайті ДАІ області повідомляють наступне:
Крім цього, постановою Кабінету Міністрів Украcни від 23.12.2009 э 1371 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів Украcни» запроваджується з 1 січня 2010 року державна реєстрація мопедів. При цьому передбачено, що перша державна реєстрація мопедів (об’єм двигуна яких не перевищує 50 см3), придбаних до набрання чинності Порядком, до 1 липня 2010 року може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення Державною автомобільною інспекцією відповідних перевірок (тобто, на підставі ґрунтовних висновків відділень реєстраційно-екзаменаційної роботи, затверджених керівництвом У (В)ДАІ, після проведення перевірки законності придбання цих транспортних засобів). На зареєстровані мопеди будуть видаватися тимчасові реєстраційні талони з безстроковим терміном дії та номерні знаки, які передбачені чинним державним стандартом для цієc категорії транспортних засобів. Ціна видачі реєстраційного талону на мототранспорт (в т. ч. мопеди) — 139,25 грн. Зняття з обліку мототранспорту (в т. ч. мопеди) — 76,62 грн.

Прочитавши обидва повідомлення, можна зробити елементарну арифметичну дію: 45+11+15+25=96. Про таку вартість реєстрації повідомляють у київському Департаменті. Обласні «даїшники» називають цифру 139,25. Чому цифри не сходяться? Невже в ДАІ існують якісь комерційні націнки? Чи інформація подана неповністю?
Крім того, ні київські, ні полтавські чиновники нічого не говорять про послуги ДП «Полтава-Інформ-Ресурс» та НДЕКС. Не знають про це чи свідомо замовчують? На підставах яких розпоряджень і документів Інна Філоненко заплатила за експертизу свого мопеда 322 гривні? Адже департамент ДАІ запевняє, що (цитата) «… послуга за огляд транспортного засобу (11 грн.).» Це на папері. А в реальному житті доводиться платити у 30 разів більше. І після всього цього журналісту рекомендують «не водити в оману громадян». Хотілося б. Так розберіться ж із своїми розцінками, панове «даїшники».
Після ознайомлення з офіційною інформацією ДАІ виникає ще одне запитання. Якщо за огляд транспортного засобу потрібно платити всього-на-всього 11 гривень, то як Інні Філоненко повернути решту із фактично заплачених 322 гривень? Швидше за все, їй порекомендують або забути про гроші, або звернутися до суду. Вона вибере останнє. І вже з наступного тижня здійснить другу спробу зареєструвати свій «Хонда-Діо». Уже за офіційними розцінками. Що з цього вийде — читайте у другому півріччі 2010 року. Такий досвід стане у пригоді кожному.

Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО з регіону»
18 червня 2010, 11:40 | Кобеляки | Суспільство

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.