Мінімальний гарантований розмір аліментів для платників єдиного податку - пояснює УЦ Стимул

Усім відома фраза Льва Толстого, що всі щасливі сім’ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я — нещаслива по-своєму, актуальна завжди. ХХІ століття, що так яскраво демонструє технологічний розвиток і неймовірні зміни в усіх галузях і навіть кліматі, не став винятком. Це стає дуже важливим і навіть болісним, коли пара розлучається. Такий період — справжнє випробування на людяність, сумлінність і порядність. Тим більше, що у подібних ситуаціях на перше місце виходять фінанси. Аліменти — це грошові виплати на утримання дитини, які має виплачувати особа або як частину свого доходу, або у чітко визначеному розмірі. Усі законодавчі аспекти щодо таких виплат роз’яснені у Сімейному кодексі України. Як бути у тому випадку, коли аліменти має сплачувати платник єдиного податку?

Частина 2 ст. 182 СКУ чітко визначає розмір мінімальних гарантованих аліментів. На одну дитину такі виплати не можуть бути меншими, ніж 50% від прожиткового мінімуму. Важливо враховувати, що для дітей різного віку компенсації відрізняються. Але в будь-якому випадку сума має бути достатньою для їх нормального і правильного розвитку.

У листі №33737 від 11.09.2019 року спеціалісти Мін’юсту роз’яснили: якщо аліменти сплачує фізична особа — підприємець на спрощеній системі оподаткування, то розмір аліментів визначається на основі середньої зарплати робітників з урахуванням місцевості, на якій він проживає. Розібратись в усіх нюансах законодавчих змін допоможе навчання 1С бухгалтерія.

Оскільки український уряд взяв курс на підвищення соціальних стандартів, то з 1 січня 2020-го змінили обов’язковий мінімальний розмір аліментних виплат на дитину, рекомендованих до сплати. Для дітей віком до 6 років відтепер він становить 889,5 грн і 1109 грн — якщо вік дитини коливається від 6 до 18 років. У грудні 2020 року суми зміняться, адже вони зростуть вже до 960,50 і 1197, 5 грн відповідно. Саме ці цифри враховують при встановленні аліментів не у твердій грошовій сумі, а під час використання їх у прив’язці до прожиткового мінімуму на дітей певного віку.

Ці виплати обов’язкові, інакше чекає покарання у вигляді заборони виїзду за кордон, обмеженні у керування транспортними засобами і праві користуватись вогнепальною зброєю. Якщо на підприємстві є платник аліментів, бухгалтер зобов’язаний порахувати й утримати аліменти, а також правильно їх відобразити в бухгалтерському обліку або ж проіндексувати, якщо вони виплачуються у твердій грошовій сумі. Усі ці тонкощі 1С курси https://stimul.kiev.ua/ зроблять простим і прозорим робочим процесом.

У Сімейному кодексі також визначено, що аліменти батьків становлять 1/4 прибутку на одну дитину, 1/3 — на двох і 1/2 — на трьох дітей і більшу частину прибутку, але не мають перевищувати десяти прожиткових мінімумів на дитину певного віку. Незважаючи на чітко визначені параметри і передбачене законодавством покарання, у реєстрі зареєстровано понад 120 тисяч злісних порушників, що не сплачують аліменти.

Джерело: stimul.kiev.ua

Поділитися:
7 березня 2020 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.