Як вдома уберігатися від вірусів

Поради щодо запобігання поширенню вірусних інфекцій старі, як цей світ. Про них в останні роки українці забули. Коронавірусна інфекція нагадала про необхідність вживати елементарні, прості і практично безкоштовні заходи. Вони були актуальними під час епідемій грипу, діятимуть і зараз.

Головне — повітрообмін, про це вже багато разів говорили, це, перш за все, інтенсивне наскрізне провітрювання.

Провітрюйте квартиру не менше двох разів на день, а спальню — за 15–20 хвилин до сну.
Другий дієвий і простий спосіб убезпечитися від вірусів — влаштувати генеральне прибирання.
Для цього не потрібно купувати спеціальну хімію чи дорогі дезінфекційні засоби.

У кожному будинку або квартирі є «Білизна», перекис водню, оцет, лимон і нашатирний спирт. Вони — надійні помічники у боротьбі зі шкідливими вірусами.

 

З чого почати боротьбу з вірусами

Зніміть штори і постільну білизну, зберіть м’які іграшки, накидки з крісел і диванів та виперіть це все у пральній машині при температурі не менше 70 °C.

Якщо у вас багато килимів, краще здати їх у хімчистку. Втім, якщо такої можливості немає — зверніть їх, оберніть поліетиленом і відправте в комірчину.

Починати прибирання варто зі спальні, потім переходити до вітальні, тоді — до кухні, а вже потім — до ванної кімнати.

Під час прибирання не забувайте витерти пил на меблях, полицях, міжкімнатних дверях, на рамках картин і дрібних статуетках.

 

Чим обробляти різні поверхні

Що стосується дезінфікуючих засобів, то найдешевшим і, можливо, найдієвішим з них є звичайна «Білизна». У цій ситуації ми використовуємо її не для прання, а для дезінфекції. 60–100 мілілітрів «Білизни» потрібно розвести в літрі води, цим розчином можна дезінфікувати практично все, на що потенційно може потрапити вірус: кахель, плитка, дверні ручки, все-все-все. Знову-таки, нормальне прання при високій температурі вбиває все, що ворушиться.

Продезінфікувати підлогу можна за допомогою перекису водню: склянку перекису додаємо в 10?літрове відро з водою. Цим розчином миємо, як зазвичай.

А от лаковані дерев’яні меблі треба протирати лляним маслом, яке вважається сильним антисептиком.
Для обробки скляних поверхонь краще всього використовувати оцет, розведений з водою у пропорції 1:3. Якщо під рукою немає оцту, замініть його на лимонний сік.

Раковини й кухонні поверхні можна обробити концентрованим розчином солі у пропорції 1 кг солі на 2 л води.

Не ігноруйте і нашатирний спирт. Він підійде для антибактеріального розчину: одну столову ложку спирту розчиніть в одному літрі води.

Для протирання пластмасових предметів потрібні хлоровмісні засоби, які можна купити в будь-якому магазині побутової хімії (перед використанням обов’язково потрібно уважно ознайомитися з інструкцією!)
Також у кімнаті можна встановити аромалампу, яка теж певним чином дезінфікуватиме повітря.

 

На які найбрудніші предмети слід звернути увагу

Лідерами серед предметів, на поверхні яких найдовше зберігаються віруси, є дрібні речі. До прикладу, дверні ручки, вимикачі, мобільні телефони і все, що пов’язане з комп’ютерною технікою. А ще — сумки і гаманці.

А найголовніше — не забувати про дезінфекцію приміщень, у яких живемо і працюємо, ніколи. І через рік, і через десятиліття, коли про COVID-19 згадуватимуть лише в медичних енциклопедіях. Адже віруси нікуди не зникнуть.


Автор: Ігор ФІЛОНЕНКО, «ЕХО»
Поділитися:
27 березня 2020 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.