Лікарі і фахівці застерігають: вушні палички небезпечні

Ватні палички для чищення вух здаються звичним засобом особистої гігієни, який використовують дорослі та діти. І тільки дехто помічає застереження, вказане виробниками на зворотному боці пачки. Лікарі і фахівці наголошують: вушні палички небезпечні і часте їх використання може навіть призвести до втрати слуху.

Ви коли-небудь помічали, що на зворотному боці будь-якого пакета ватних паличок є напис-застереження на кшталт цього: «Увага! Не допускайте глибокого проникнення у слуховий прохід. Це може призвести до травми».

Ось три основні причини, чому не варто чистити вуха ватними паличками.

Причина перша — вушна сірка важлива для вух. Вашим вухам потрібна вушна сірка. Вона є не воском, а сумішшю водорозчинних виділень. Сірка складається головним чином з мертвих клітин шкіри та інших речовин, таких як жирні кислоти, холестерин, спирти, сквален та лізоцим, антибактеріальний фермент. Сірка — це один із найбільш винахідливих захисних механізмів організму. Вуха постійно виробляють вушну сірку, щоб гарантувати, що ви будете підтримувати потрібну її кількість у своїх слухових проходах.

Тому, якщо у вас немає вушних пробок, краще взагалі не зачіпати сірку. Якщо її буде недостатньо в зовнішньому слуховому проході, вуха можуть почати свербіти і з’явиться відчуття сухості, оскільки вушна сірка забезпечує змазування і захищає вуха від пилу, бактерій, бруду, мікробів і навіть комах. Вона також допомагає уповільнити зростання бактерій і захищає шкіру зовнішнього слухового проходу від подразнення водою.

Причина друга — видалення сірки за допомогою ватних тампонів може призвести до серйозних пошкоджень. Багато хто помилково вважає, що для особистої гігієни вушну сірку потрібно видаляти. Але використання ватних паличок, а також будь-якого подібного пристосування, може привести до серйозного пошкодження вуха: травми, ущільнення вушної сірки або навіть тимчасової глухоти. Предмети на тип вушних паличок тільки проштовхують сірку вглиб і можуть повністю заблокувати ваш слуховий прохід.

Коли ви використовуєте який-небудь сторонній предмет для очищення слухового проходу, в цей момент велика частина вушної сірки починає проштовхуватися в напрямку барабанної перетинки. Це може її прорвати або здавити, що призведе до втрати слуху. Може травмуватися канал, який почне кровоточити чи хворіти, або з’являться невеликі подряпини, куди потраплять бактерії і спричинять інфекцію.

Причина третя — організм сам позбавляється вушної сірки. Вушна сірка видаляє себе сама — і це нормальний процес в організмі. Такі прості і природні рухи щелепи, як жування, позіхання і рух щелеп під час розмови, допомагають переміщати вушну сірку в зовнішнє вухо. Усе, що вам дійсно потрібно — це звичайна чистка зовнішнього вуха за допомогою мочалки. Так навіщо ризикувати і вичищати сірку паличками?

Поділитися:
27 липня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.