Хитрощі майстрів з плитки

Плитка для підлоги чудово дивиться не тільки у ванні, але й на кухні, у спальні. Текстури, що імітують натуральну деревину чи мармур виглядають солідно та стильно. Підлогу, оздоблену плиткою можна побачити не лише в оселях та приватних будинках Полтавщини – від Пірятину до Карловки – але й у багатьох громадських інтер’єрах, наприклад, ресторанах та торговельних центрах.

Популярність матеріалу зрозуміла, оскільки плитка є достатньо довговічною, гарно виглядає і створює атмосферу вишуканості. Сьогодні ми пропонуємо вам дізнатися декілька лайфхаків, що дадуть змогу оздобити підлогу простіше і швидше, а також дамо кілька порад для тих, хто купує плитку в перший раз.

Лайфхаки щодо роботи з плиткою

 • Якщо ви придбали плитку, яка має кілька різних кольорів чи малюнків, тоді заздалегідь розпакуйте та посортуйте плитки. Їхня кількість не завжди буде рівною, тому, щоби на вашому «петчворку» на завершальних етапах не було три однакові плитки поряд, врахуйте таку особливість та не полінуйтеся.

 • Якщо плитка занадто глибоко сіла в площину підлоги, повернути її в початкове положення буває не просто, особливо, якщо зі всіх сторін також вже встановлена плитка. У цій ситуації допоможе імбусовий Г-подібний ключ або зігнутий цвях із широким капелюшком. Коротша сторона приладдя без проблем проходить у шов між плитками. Після цього ключ чи цвях повертають на 90° в тримаючись за кільце ключа (капелюшок цвяха) акуратно вирівнюють плитку.

 • Нерівну чи пошкоджену плитку легко можна сховати за допомогою габаритних меблів, під якими її не буде видно. Проте, треба слідкувати, щоби під ніжками меблів плитка була рівна й ціла, оскільки це позначиться на положенні та стабільності конструкції. Шафи, що хитаються не любить ніхто.

 • Щоби під час свердління плитки було менше пилу використайте в якості «огорожі» втулку від малярної стрічки. Розмістіть її навколо свердла, і більша частина пилюки не буде розлітатися.

 • Клей для плитки краще замішувати на малих швидкостях будівельного міксера. Це виключить утворення бульбашок повітря.

 • Клей для плитки відрізняється швидким висиханням, що для досвідченого майстра є перевагою, а для новачка може стати проблемою. Процес висихання можна уповільнити в спосіб додавання 20–30 грамів миючого засобу на відро будівельної суміші.

Поради щодо купівлі плитки

 • Ціна квадратного метру часто залежить від розміру однієї плитки: чим меншою є плитка, тим нижчою буде ціна за квадратний метр. Це не чітке правило, але часта тенденція. Винятком є італійська плитка розміром 20*20 см ручної роботи, що буде, імовірніше, дорожчою.

 • Плитка в малих кількостях може мати нижчу ціну. Моделі зняті з виробництва та асортимент котрих не планують поновлювати, зазвичай, можна придбати дешевше. Зверніть увагу, якщо вам треба заповнити невелику ділянку або ви плануєте комбінувати різні кольори та малюнки.

 • Не забувайте про запас плитки у 10–15 %. Як уже було зазначено, асортимент регулярно міняється і плитку не завжди можна докупити, а ремонт — процес тривалий. Частина плити йде на підрізання, частина може розбитися.

 • Купуйте в інтернеті. Сьогодні інтернет-магазини пропонують широкий асортимент будь-яких товарів, зручні умови оплати та доставки і, що важливо, нижчу ціну. У середньому ціна в інтернеті є нижчою на 10 %

 • Не лінуйтеся шукати кращу ціну. Часто майстри пропонують «персональну знижку» в певному магазині, з яким у майстра домовленість. Поцікавтеся цінами в інших магазинах, оскільки «ціна зі знижкою» не завжди є найнижчою.

Поділитися:
27 липня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.