Нарахування сум земельного податку

Нарахування сум земельного податку,  орендної плати за земельні ділянки    

державної та комунальної власності, належних до сплати громадянами

Нарахування фізичним особам (громадянам) сум земельного податку і орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (далі – орендна плата) проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки) на підставі:

  • даних державного земельного кадастру;
  • поданих платником земельного податку до контролюючого органу правовстановлюючих документів на земельну ділянку (у разі відсутності відомостей у базах даних ДПС);
  • отриманої від органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформації щодо укладених договорів оренди землі з фізичними особами (громадянами);
  • поданих фізичними особами (громадянами) заяв про застосування пільги по земельному податку.

Контролюючий орган надсилає (вручає) податкові повідомлення-рішення про внесення земельного податку або орендної плати платнику за місцем його реєстрації до 1 липня поточного року.

Суми земельного податку та орендної плати, зазначені в податкових повідомленнях-рішеннях, підлягають сплаті протягом 60 днів з дня їх вручення.

Разом з цим, слід зазначити, що фізична особа (громадянин), яка є власником однієї або декількох земельних ділянок та має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати до 01 травня поточного року письмову заяву про застосування пільги у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки та документи, що посвідчують її право на пільгу. При цьому така пільга застосовується в поточному році.

У разі подання заяви про застосування пільги після 01 травня поточного року, пільга щодо сплати земельного податку починає застосовуватися з наступного податкового (звітного) року.

Слід зазначити, що пільг щодо сплати фізичними особами (громадянами) орендної плати нормами Податкового кодексу України не передбачено.


Автор: Головне управління ДПС у Полтавській області
Поділитися:
3 вересня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.