Фруктові соки виявились не такими корисними

Виключіть із раціону дітей напої та солодкі фруктові соки і замініть їх на просту воду — така порада вчених, які досліджували причини виникнення у дітей цукрового діабету, зайвої ваги та серцево-судинних захворювань.

Напої, що містять велику кількість цукру, шкодять здоров’ю дітей, підвищуючи ризик виникнення діабету та серцево-судинних захворювань. Такі напої містять калорії, що не мають харчової цінності та шкодять здоров’ю. Фахівці з харчування кажуть, що з цукру, який міститься в продуктах, а також сиропах і фруктових соках, не більше 10% споживаних за добу харчових калорій є нешкідливими.

У харчуванні цукор виступає в якості джерела калорій, що означає для здоров’я — набір зайвої ваги. Крім цього, цукор призводить і до більш серйозних проблем зі здоров’ям: підвищує ризик виникнення цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Добове споживання цукру для різних вікових груп становить:

  • діти 1,5–3 років: 36,1 г (11,9% калорій, які додаються в харчування цукром);
  • діти 4–10 років: 60,8 г (14,7% калорій, які додаються в харчування цукром);
  • підлітки 11–18 років: 74,2 г (15,6% калорій, які додаються в харчування цукром);
  • дорослі 19–64 років: 58,8 г (12,1% калорій, які додаються в харчування цукром);
  • дорослі 65 і більше років: 51,6 г (11,5% калорій, які додаються в харчування цукром).

Професори Оксфордського університету наголошують: пропонуйте дітям не лимонад, а просту воду. Їх треба привчати до цього змалку, хоча можна пити й молоко.

На думку фахівців, ми поступово відвикаємо від вживання води, замінюючи її солодкими напоями, і привчаємо до цього дітей, що є досить небезпечною тенденцією.

Поділитися:
7 вересня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.