Туман на дорозі: як користуватися світлом

Туман — одне з найбільш небезпечних погодних умов. Він наздоганяє раптово і скорочує видимість до критичних показників. У ідеалі, потрапивши «в молоко», потрібно зупинитися і перечекати негоду на узбіччі з увімкненими габаритними або стоянковими сигналами. І не тільки через погіршення загальної видимості, але і суттєвого викривлення реальної відстані до об’єктів на дорозі і швидкості руху транспортних засобів. В умовах густого туману відстань до авто, що рухається назустріч, здається більшою, а його швидкість — значно меншою. При цьому обриси предметів розмиті, що ускладнює адекватну оцінку їх справжніх розмірів. Потрапивши в зону туману важливо негайно знизити швидкість до 30-50 кілометрів, а в разі дуже поганої видимості безпечною буде швидкість не вище 25 кілометрів

Необхідно також дотримуватися дистанції, щоб встигнути вчасно зреагувати на перешкоду, що може раптово з’явитися попереду. Якщо їдете по трасі за межами міста, то варто пам’ятати про старі авто з неякісними габаритами, оскільки помітити їх в умовах густого туману дуже складно; про погані, а місцями і дуже погані дороги; шанси зустріти на своєму шляху гужовий транспорт без освітлення, пішоходів і велосипедистів без світловідбивних елементів на одязі.

 

Освітлення: дальній — off, ближній — on

Туман — це, по суті, мікрокраплі води, завислі в повітрі. Ближче до дорожнього покриття їх концентрація менша, тому спрямоване нижче ближнє світло забезпечує кращий огляд. У той час, коли потужні пучки горизонтально направленого дальнього світла відбиваються від крапель, створюючи непроникну білу завісу, тим самим посилюючи видимість дороги. Тому незалежно від часу доби, потрапивши в туман, необхідно включати ближнє світло фар. Вдень воно зробить авто видимим для інших учасників дорожнього руху, а вночі його дальності вистачить для достатнього освітлення дороги.

Максимально убезпечити рух в умовах обмеженої видимості допоможуть протитуманні фари. Вони розміщуються якомога нижче і створюють широкий горизонтальний пучок світла, що йде паралельно дорозі і краще проникає через серпанок туману. Дальність освітлення протитуманними фарами становить близько 25 метрів.

 

Протитуманні фари: що потрібно враховувати?

Протитуманні фари та задні протитуманні ліхтарі збільшують безпеку дорожнього руху, але повинні використовуватися тільки в певних умовах. Перші слід включати тільки в умовах погіршення видимості внаслідок дощу, туману або снігу. Задні протитуманні ліхтарі повинні використовуватися тільки в разі, якщо видимість становить менше 50 метрів.

 

Як правильно відрегулювати світло фар?

Неправильно відрегульовані фари можуть не тільки ускладнити водіння, але і стати причиною аварійної ситуації на дорозі. Сильно підняті вгору передні фари засліплюють водіїв зустрічних авто, а в умовах густого туману створюють ефект двох стовпів, що світяться, посилюючи і без того погану видимість. Вимогам безпечного руху найкраще відповідають заводське регулювання фар. Тому якщо у вас нове авто, немає приводів для хвилювань. У інших випадках для заміни та професійного регулювання автомобільної світлотехніки краще звернутися на СТО, де є спеціальний стенд.

Поділитися:
10 січня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.