Ідеальний час, щоб лягти спати

Уже давно відомо, що нічний відпочинок безпосередньо впливає на здоров’я. Оптимальним часом сну вважаються 7-8 годин, але багато людей до сих пір не знають, коли найкраще лягати спати.
Сомнолог Шон Стівенсон розповів, що ідеальним режимом буде час з 22:00 до 6:00 через природний циркадний ритм нашого організму. З ним згоден і керівник лабораторії сну і нейровізуалізації Каліфорнійського університету в Берклі Метт Уокер.

«Коли справа стосується відходу до сну, є вікно в кілька годин — приблизно з 20:00 до 12:00, — протягом якого ваш мозок і тіло мають можливість отримати всі фази сну, які їм необхідні для оптимального функціонування», — пояснив він.

Однак власний «ідеальний» час відходу до сну може змінюватися в межах цього вікна в залежності від генетики. Деякі люди схильні спати до півночі, у той час як інші вважають за краще лягати спати раніше і раніше вставати.

Тому якщо заснути до 23:00 не виходить, краще не лягати о 21:00, сподіваючись, що вранці можна прокинутися більш відпочилим, радять фахівці.

Швидше за все, відбудеться якраз навпаки: через те, що людина весь час перевертається з боку на бік, сон буде тривожним і переривчастим. У результаті, на ранок виникне відчуття сильної слабкості і втоми.

Найпростіший спосіб навчитися лягати і вставати в один і той же час — вибрати потрібну годину підйому і відрахувати назад сім-вісім годин, додавши 15 хвилин на те, щоб заснути. Дотримуючись цього правила протягом 10 днів, організм сам почне прокидатися в необхідний час без будильника.

Поділитися:
16 лютого | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.