Продукти, через які утворюються камені в нирках

Сечокам’яна хвороба — це захворювання сечовидільної системи, при якому утворюються камені в нирках або сечовому міхурі. Багато людей навіть не підозрюють про наявність недуги, оскільки камені формуються тривалий час і на початковому етапі ніяк не проявляються.

Перші симптоми з’являються, коли камінь починає виходити через сечовидільну системи або стає великим. Серед таких: ниркові коліки, які неможливо терпіти; нудота і блювання на фоні болю; болі під час сечовипускання; кров у сечі; порушення сечовиділення; втома, озноб; підвищення температури.

Щоб не спровокувати розвиток хвороби, лікарі рекомендують ретельно стежити за харчуванням. Є ряд продуктів, які краще виключити або обмежити в своєму раціоні.

Кофеїн. Любов до кави може згубно позначитися на здоров’ї нирок, оскільки зловживання кофеїном призводить до надлишку кальцію в сечі. Виходить він саме через нирки, тому в них починається скупчення дрібних частинок кальцинатів, які в подальшому утворюють нерозчинні камені.

Пам’ятайте, що кофеїн також міститься в чаї і багатьох газованих напоях. Він дуже шкідливий для нирок, тому лікарі рекомендують відмовитися від його споживання.

Сіль затримує рідину в організмі, тим самим провокуючи розвиток сечокам’яної хвороби. Фахівці закликають обмежити себе не тільки в споживанні самої солі, але і продуктів з її змістом. Серед таких: соуси, напівфабрикати, соєві продукти, консерви і сир.

Штучні підсолоджувачі. Особливо обережно медики закликають ставитися до газованих напоїв, соків, десертів із супермаркету, а також «низькокалорійним» продуктам.

Справа в тому, що всі вони часто містять підвищений рівень цукру, що шкідливо для здоров’я організму в цілому і теж провокує утворенню каменів у нирках.

Червоне м’ясо. Людям зі схильністю до сечокам’яної хвороби краще обмежити споживання продуктів тваринного походження до 1-2 разів на тиждень. Жири й білки такої їжі багаті пуринами, які при зловживанні можуть призвести до порушення роботи нирок. Також ці речовини є в багатьох бобових і рибних консервах.

Оксалати. Какао-боби, петрушка, шпинат, щавель, арахіс і селера є джерелами оксалатів. При надмірному споживанні речовини цих продуктів здатні порушити процес виведення солей з організму, а це загрожує появою каменів у нирках і сечовому міхурі.

Поділитися:
17 лютого | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.