Як подати заявку на стипендію за кордон?

Чимало українських студентів, які навчаються за кордоном, отримали таку можливість завдяки стипендіальним програмам. Такі стипендії на навчання — це фактично подарунки. Їх є тисячі, і їх не потрібно повертати. Стипендії пропонують вищі навчальні заклади, роботодавці, багаті люди, приватні компанії, неприбуткові організації, громади, релігійні спільноти, а також професійні та соціальні організації.

Які ж бувають стипендії, і як можна стати учасником такої програми? Давайте розбиратися.

 

Види стипендіальних програм

Є різні види стипендій на навчання за кордоном. Загалом їх можна поділити на кілька основних видів.

  • За заслуги. Ви отримуєте таку стипендію за досягнення певних стандартів, які встановив донор стипендії. Переважно це академічна успішність, або ж поєднання її з якимись додатковими талантами чи успіхами у певній галузі знань.
  • Через фінансові проблеми. Це стипендії розраховані на обдарованих дітей з сімей, які мають матеріальні проблеми й не мають змоги оплатити вищу освіту.
  • Для окремих груп людей. Є чимало громадських організацій, релігійних спільнот, які пропонують стипендії, до прикладу, виключно дівчатам, дітям-сиротам або ж дітям з родин військових.
  • Повна або часткова. Стипендія може покривати усю вартість навчання, або виглядати як одноразова виплата кількох сотень доларів. Така програма теж варта подачі заявки, адже може зменшити ваші витрати на навчання.

Якщо ви вмієте користуватися пошуком Google, то знайти інформацію про стипендіальні програми, в принципі, не складно. Але пам’ятайте, що стипендії на навчання — це фактично благодійність. Тому, якщо натрапите на якусь «кантору», яка запропонує кращі шанси на стипендію за якусь додаткову платню, будьте певні, що це шахраї. Контактуйте безпосередньо з організаціями-донорами.

 

Подаємо заявку правильно

Як бачимо, стипендії бувають дуже різні. Тому перед подачею заявки слід уважно вивчити умови програми, на кого вона розрахована і які ставить вимоги перед кандидатами. Наприклад, якщо ви хочете спробувати здобути стипендію для людей з лідерським потенціалом, вам треба буде розповісти принаймні про п’ять різних історій, де ви проявили лідерські якості.

Максимально детально дослідіть програму, яка вас цікавить. Поцікавтеся, кому конкретно видавали цю стипендію. Ким були ці люди? Який вони мали досвід на момент подачі своїх заявок? Де ці люди зараз? Було б ідеально знайти таку людину, наприклад, через соцмережі, і безпосередньо поспілкуватися з нею.

Переважна більшість програм у переліку аплікаційних документів мають різні мотиваційні листи, твори, есе тощо. Загалом вони зводять до того, що апліканти мають написати про себе, мету навчання, свої мрії, причину вибору саме цієї програми. Вам треба зібрати буквально все найкраще про себе, весь свій навчальний та позакласний досвід, підібрати таку інформацію про себе, яка буде чітко відповідати вимогам програми. Ваша мета — показати, що ви є дійсно найкращим кандидатом для цієї стипендії.

Дуже важливо, як оформлені такі тексти. Вони мають бути чіткими, стислими та формальними. Не може бути й мови про якісь смішні граматичні помилки. Тому найкраще довірити їх професіоналам. Наприклад, сервіс TopWritersReview дає змогу вибрати з багатьох надійних компаній. Тут для вас усе напишуть дійсно досвідчені фахівці.

Подавайте заявки вчасно. Багато стипендіальних програм визначають переможців ще за рік до власне їхнього вступу в університети. Тож шукати стипендії треба вже у передостанньому класі школи. Крім того, пандемія внесла свої корективи у роботу багатьох міжнародних стипендіальних фондів. Але якщо ви пропустили ці терміни, не здавайтеся! Продовжуйте шукати, аби знайти, куди ви ще можете податися.

 

Стипендія — це гроші на навчання

Пам’ятайте, що стипендія — це кошти на навчання, а не на кишенькові витрати. Тож не дивуйтеся, що фізично ви можете і не побачити цих грошей. Часто донори перераховують їх безпосередньо у навчальний заклад як плату за навчання. З іншого боку, є різні освітні конкурси та мікро-гранти, де переможцям видають кошти буквально на руки. У будь-якому разі, якщо ви стали переможцем програми, вам мають детально розповісти про процедуру виділення стипендії. Якщо маєте питання, обов’язково ставте їх.

Займіться стипендією якомога раніше, почніть пошук прямо зараз, дотримуйтеся термінів подачі заявок і документів, і ви можете знайти дорогу до своєї стипендії.

 

 

Фрілансерка Олена Крилова переконана, що тексти мають найперше бути корисними, і тільки потім пізнавальними. Її хобі це книги та подорожі, а життєве кредо — саморозвиток. Тож коли вона дізнається щось нове, корисне і мотиваційне від цікавих людей по всьому світі, вона обов’язково ділиться цим у своїх статтях.


Автор: Олена Крилова
Поділитися:
14 березня 2021 | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.