Садимо на зиму

Посадка озимої цибулі

Які помилки найчастіше допускаються під час посадки культури

  1. Деякі городники не враховують такий важливий нюанс, як термін посадки культури. Жителі районів з м’яким кліматом можуть братися за справу наприкінці жовтня — початку листопада. Іншим же варто садити цибулю тоді, коли температура повітря буде триматися в районі 5-8°C. Якщо посадити рослину занадто пізно, то цибулини не приживуться, якщо занадто рано — з’являться паростки, що не переживуть холоду.
  2. Куплену сіянку не можна відразу ж відправляти на грядки. Перед цим необхідно ретельно перебрати цибулини. Гнилі головки відправляють у смітник, а ті, що мають глянсову поверхню і розмір близько двох сантиметрів, готують до посадки.
  3. Також важливо підготувати ґрунт перед посадкою цибулі. Слід зауважити, що грядки найкраще робити на піднесеній і добре освітлюваній місцевості. Після того, як ви прибрали камені і позбулися бур’янів, внесіть спеціальне добриво — кілограм перегною і 15 грамів суперфосфату на один квадратний метр. Перекопайте ґрунт (лопата повинна доходити до глибини в 15 сантиметрів).
  4. Не можна порушувати схему посадки. Відстань між рядками має бути приблизно сім сантиметрів, між сіянкою — чотири сантиметри. Що стосується вибірки, то головки повинні розташовуватися впритул один до одного.
  5. Якщо не дотримуватися правил сівозміни, то навряд чи вдасться отримати хороший урожай. На одній і тій же грядці цибулю можна садити два роки поспіль. Якщо до цього на ділянці росли картопля, часник, петрушка або бобові, то виростити кількість якісних плодів залишиться лише мрією.

Що класти в лунки з часником

Озимий часник садиться восени і вимагає певного набору підгодівлі. Зубчикам знадобиться запас поживних речовин, щоб на наступний рік порадувати хорошим урожаєм. Досвідчені садівники рекомендують закладати добрива заздалегідь.

Пісок. На дно лунки для посадки часнику досить насипати жменю піску, так вийде хороший дренаж. Зайва вода після дощів піде, не дозволяючи гнилі розвиватися.

Пісок рятує урожай навіть у сильно дощову осінь, коли зливи заливають землю до стану болота.

Завдяки цьому способу волога йде через дренаж вниз, не пошкоджуючи посаджений часник. Ще пісок допомагає нейтралізувати надлишок торфу.

Деревний попіл. Для часнику звичайна зола з грубки — це і добриво, і захист від хвороб. Дачниками вона так високо цінується за велику користь для рослин:

  • Значна кількість фосфору, кальцію і калію.
  • Мікроелементи марганець, бор, магній, залізо, сірка і т. д.
  • Надійний захист від гнилі.
  • Допомога в укоріненні і благополучній зимівлі.
  • Зниження кислотності ґрунту.

Деревна зола на дачній ділянці є завжди, її не потрібно купувати в магазині. На 1 лунку насипають приблизно 1 ч. л. натурального добрива. Воно дає рослині запас поживних елементів і збільшує врожайність. Додатково можна розсипати по периметру грядки з розрахунку 1 л на 1 кв. м. Часник добре відгукується на підгодівлі у вигляді деревної золи.

Сіль. Ще один секрет досвідчених садівників — це звичайна харчова сіль, яка коштує копійки. Лунку поливають розчином.

Він готується в пропорції 3 ст. л. солі на 10 л води. Спосіб запобігає ураження захворюваннями, шкідниками і допомагає укоріненню.

Сечовина. Сечовина відноситься до азотовмісних речовин. Їх дія спрямована на стимуляцію розвитку зеленої частини рослини, тому підгодівлю краще відкласти до весни.

Якщо в лунку внести сечовину відразу перед посадкою озимого часнику, то є ризик запустити зростання перед заморозками. Рослини загинуть, врожаю не буде.

Восени азот допускається закладати в грядку тільки за однієї умови — внесення при перекопуванні за 2 тижні до посадки. Для кореневого поливу розчин готують у пропорції 200 г на 10 л води, поливати з розрахунку 3 л на 1 кв. м.

Компост. Компост із перепрілої органіки — це рецепт успіху дачника, що допомагає збільшити урожай без зайвих витрат на дорогі добрива. Його вносять при перекопуванні землі за 2 тижні до посадки.

Пропорції відрізняються від стану ґрунту. Зазвичай вистачає 1 відра на 1 кв. м. У суглинистий ґрунт можна внести 2 відра.

Прості рецепти підживлення озимого часнику дозволять отримати на наступний рік великі і смачні головки дивно корисної рослини.

Поділитися:
10 жовтня 2021 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.