Перевірка на стан сп’яніння: що потрібно знати водієві

Штраф за статтею 130 КУпАП є одним із найпопулярніших в Україні. Щоб уникнути необґрунтованого штрафу, кожен водій повинен знати нюанси процедури перевірки на стан алкогольного сп'яніння.

Проводити перевірку водіїв на наявність алкоголю в організмі можуть лише працівники поліції та лікарі в медзакладі. Офіцери проводять перевірку на Драгери, а медики роблять аналіз. Підставою щодо перевірки є особиста думка поліцейського (запах, порушення координації, тремтіння в руках).

Якщо водій відмовляється від перевірки, то поліцейський автоматично виписує штраф за статтею 130 КУпАП. Стаття передбачає покарання не лише за сп'яніння, а й за відмову від проходження перевірки.

Водій має право вимагати в поліцейського сертифікат відповідності алкотестера. Інспектор повинен на відео розповісти про права водія та порядок застосування спеціальних техзасобів. У разі відсутності нагрудної камери в офіцера потрібна наявність двох свідків. П'яним водій вважається, якщо алкотестер показав результат від 0,2 проміле. Автомобіліст має право вимагати проведення кількох перевірок. Результати перевірок фіксують у спеціальному акті.

Якщо правил проведення процедури перевірки на алкогольне сп'яніння не дотримано, то протокол за статтею 130 КУпАП слід заперечити. Є високі шанси на його скасування.

Поділитися:
6 січня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.