Які вітаміни слід вживати взимку

Взимку важливо залишатися здоровими, а цього можна досягти тільки в тому випадку, якщо підтримувати правильну роботу органів і систем. Експерти назвали речовини, що повинні обов’язково надходити в організм у холодну пору року.

Цинк. Один з найнеобхідніших мінералів взимку — цинк. Його достатня присутність у організмі дозволяє швидше справлятися з простудними захворюваннями і за більш короткий проміжок часу повністю відновлюватися після хвороби.

Вітамін С. Оскільки в холодну пору року ризик застудитися завжди вищий, слід підготувати організм до більш ефективного протистояння недузі. Одним із найдієвіших засобів вважається вітамін С. Він дозволяє запобігти простудним захворюванням і сприяє відновленню тканин.

Вітамін D. У кожній клітині імунітету знаходиться рецептор вітаміну, тому при його нестачі відбуваються збої в роботі багатьох систем. Люди з дефіцитом речовини частіше застуджуються і піддаються атаці вірусів. Більше того, якщо організму не вистачає вітаміну D, то інфекції верхніх дихальних шляхів протікають у важкій формі.

Тіло людини отримує вітамін переважно завдяки сонячному світлу. Однак, усі ми розуміємо, що коли на вулиці холод, люди проводять більшу частину часу в закритих приміщеннях, крім того, починаючи з осені, кількість сонячних днів істотно скорочується. З цієї причини експерти рекомендують при кожному зручному випадку гуляти на свіжому повітрі і частіше бувати на сонці. Якщо вам не вистачає вітаміну D, можна включити в раціон більше продуктів з його вмістом і почати прийом добавок. Люди, чий колір шкіри блідий, повинні приймати добавки тільки взимку, а з більш смаглявим кольором шкіри — весь рік, щоб уникнути дефіциту.

Деяку кількість вітаміну D можна знайти в наступних продуктах харчування: жирна риба, субпродукти, сир, яєчні жовтки.

Застосування взимку лампи денного світла. Оскільки в холодну пору року тривалість світлового дня мінімальна, будь-яка людина так чи інакше стикається з тим, що більшу частину часу проводить при штучному освітленні. З цієї причини деякі експерти рекомендують придбати лампу денного світла. Це особливо корисно для людей, які страждають сезонним афективним розладом. Терапія світлом допомагає підняти настрій, підвищуючи рівень серотоніну, дати заряд бадьорості та енергії на весь день.

Поділитися:
7 січня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.