Кредити онлайн у банку та МФО — в чому відмінності?

Кредит онлайн — найзручніша фінансова послуга для сучасного користувача. Для оформлення необхідно мінімум документів, усі процеси — від подання заявки до переказу коштів та погашення — відбуваються в інтернеті. Клієнт може отримати кредит на картку, перебуваючи в будь-якій точці країни. Основна перевага цього сервісу — оперативність при ухваленні рішення та моментальний переказ. Подібною послугою часто користуються ті, кому гроші знадобилися терміново.

Відмінності послуги у банку та мікрофінансовій організації

Кредити онлайн — категорія послуги, що належить до сфери фінтеху. Для її надання потрібне серйозне програмне забезпечення та сучасні технології. Це й відрізняє звичайні кредити від онлайн-позик. Ідея кредитування в інтернеті належить МФО, це сервіс онлайн кредитування, який спочатку видав онлайн-кредити клієнтам на строки не більш ніж 30 днів та на суми 7-10 тис. грн. Згодом суми зросли, і тепер клієнт може розраховувати на 15–25 тис. грн. Строки залишаються незмінними, але деякі компанії запровадили поняття довгого продукту.

Банки за МФО також запустили сервіс онлайн-кредитування, проте пропонують таку послугу не всі. Більшість банків надають альтернативний варіант — підвищення кредитного ліміту на картці. Але цей сервіс доступний не кожному, оскільки вимагає високого кредитного рейтингу. Також потрібно надати банку додаткові документи.

Деякі банки випускають окремі картки, за допомогою яких можна отримувати онлайн-кредити. Ставки найчастіше близькі до тих, що пропонують МФО. Таким чином, клієнт стає прив'язаний до конкретного продукту банку й змушений використовувати лише брендову картку — отримати переказ на будь-яку іншу неможливо.

 

Плюси та мінуси кредитування у банку та МФО

Мікрофінансові організаціївидають мікрозайми клієнтам незалежно від того, карткою якого банку вони користуються. Отримати переказ можна на будь-яку активну картку, яка належить користувачеві. За ним закріплюється фіксований відсоток на обумовлений строк кредитування. Тобто якщо клієнт узяв перший кредит під 0,01% на 30 днів, усі ці 30 днів діятиме акційна ставка. Такий строк можна віднести до мінусів для тих, кому комфортніше кредитуватися більш тривалий період. Проте на цю мить частина МФО розробляють продукти довготривалого кредитування для такої категорії позичальників.

Умови у банках варіюються від установи до установи. Пільговий період може становити 30 днів, при цьому подальше користування коштами тарифікуватиметься за стандартною процентною ставкою. Також умови фіксуються і найчастіше не можуть бути переглянуті. В МФО є можливість отримати знижки на повторні кредити та знизити відсоткове навантаження. До плюсів відноситься той факт, що якщо клієнт уже користувався послугами обраного банку, умови для нього будуть більш зрозумілими та доступними. Також він зможе не лише отримати онлайн-кредит, а й використати спрощену альтернативу — кредитний ліміт.

 

Як відбувається оформлення мікрозаймів в онлайн-режимі

  1. Щоб отримати кредит на картку в МФО, необхідно виконати три дії:
  2. подати заявку з вибраним строком та сумою на сайті компанії;
  3. зареєструватися та надіслати анкету;
  4. зачекати на рішення та отримати переказ на картку.

У банках необхідно подати заявку на оформлення спеціальної картки, за допомогою якої можна отримати кредит онлайн у будь-який час. Умови оформлення у кожному банку відрізняються.

 

Поділитися:
17 січня | Категорія: Юридична консультація

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.