Шипшина убереже організм від авітамінозу

Справжнім чемпіоном за кількістю вітаміну С серед рослинного світу стала шипшина. У її плодах міститься близько 20% вітаміну С.

Наразі відомо близько 100 видів шипшини. У її плодах, окрім вітаміну С, є також вітаміни групи В, К, Е, Р, а також каротин, глікозиди, цукор, органічні кислоти, солі кальцію, фосфору, магнію, дубильні речовини, ефірні олії. Ось чому ця рослина вважається лікувальною і застосовується у народній медицині для профілактики цинги, при атеросклерозі, малокрів’ї, захворюваннях очей, печінки, шлунка, нирок.

Лікувальна дія шипшини пов’язана насамперед з наявністю в ній аскорбінової кислоти та флавонових сполук. Рослину часто використовують при лікуванні хвороб, які супроводжуються кровотечами, інфекційними захворюваннями, переломами кісток, пневмонією тощо. Застосовують її і як жовчогінний засіб. Препарати з плодів шипшини ефективні при лікуванні хронічного гепатиту, холангіту, неврастенії.

Найпоширеніший спосіб застосування шипшини — приготування настоїв і відварів з плодів. У домашніх умовах настій готують так: сушені плоди миють, подрібнюють у ступці або блендері і кладуть у емальований посуд. Потім заливають окропом (250 мілілітрів на 10 грамів подрібнених плодів) і кип’ятять 10 хвилин. Відстоюють 2 години, проціджують і п’ють як чай.

Можна приготувати напій у термосі. Для цього помийте плоди шипшини, засипте в термос і залийте кип’ятком (20 грамів плодів на 500 мілілітрів окропу). Настоюйте 12 годин.

При постійному вживанні відчувається бадьорість, організм набуває стійкості проти грипу, ангіни, нервових захворювань.

Поділитися:
9 травня 2022 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.