Харчова сода захистить город від хвороб і шкідників

Звичайна харчова сода може стати профілактикою найрізноманітніших захворювань рослин у городі, а також вона здатна відганяти шкідників. Сода захищає від павутинного кліща, равликів, попелиці, а також від таких хвороб, як борошниста роса, антракноз, чорна бактеріальна плямистість.
Уникнути цих захворювань допоможе простий розчин соди: 2 столові ложки розчиніть у 10 літрах води. Обприскуйте розчином кожні 7 днів весь город, особливо після дощу.

Ще одне ефективне поєднання соди — з молоком. До 1 літра молока додайте 1 столову ложку соди, вилийте в 10 літрів води. Розбризкуйте по рослинах. Це не тільки захист, але і одночасно підгодівля. Розпилюйте даний розчин особливо рясно по нижньому листю рослини, не частіше разу на тиждень.

Попелиця. Найпоширеніший шкідник садових насаджень — попелиця, швидко зникне з окупованих гілочок, якщо їх обприскати розчином, приготованим із 10 літрів води та 4 столових ложок двовуглекислого натрію (соди). Такі обробки краще проводити після заходу сонця, чергуючи з інтервалом 3-4 дні (зазвичай вистачає 2-3 процедури).

Гусениці на деревах. Розчин двовуглекислого натрію, виготовлений з розрахунку 5 столових ложок на 10 літрів води, — ефективний засіб у боротьбі з листогризучими гусеницями на фруктових деревах. З появою таких шкідників потрібно рясно змочити розчином крону дерева з обприскувача і повторити процедуру через 3-4 дні.

Слимаки. Такий же ефект має содовий порошок на слимаків, роз’їдаючи їх ніжні тільця. Для цього потрібно опудрити содою місця скупчення молюсків або з метою профілактики по периметру грядки насипати содову облямівку. Після зіткнення з порошком слимаки швидко гинуть.

Дротяник. Деякі городники за допомогою двовуглекислого натрію успішно борються з дротяником на картопляній плантації. Для цього потрібно при посадці картоплі додавати в кожну лунку по 0,5 чайної ложки цього чудодійного порошку. Вони стверджують, що навіть при масовому засиллі шкідника уже на третій рік такого застосування соди отримують виключно чисту картоплю без жодної червоточини.

Сода захищає город від мурах. Для цього насипте в тарілку соду і цукрову пудру (не цукор!) у співвідношенні 1:1. Висипте в місцях проживання мурах, і дуже скоро вони покинуть вашу ділянку.

Індикатор кислотності ґрунту. А щоб приблизно визначити, до якого типу ґрунту належить ґрунт на ділянці, можна з глибини 20-30 сантиметрів взяти жменю вологої землі та посипати її порошком двовуглекислого натрію. Якщо ґрунт кислий або сильнокислий, сода вступить з нею в реакцію — почне шипіти і пінитися, так само, як при взаємодії зі столовим оцтом.

Сода — регулятор кислотності ґрунту. Харчова сода — це найдоступніший у побуті луг. Якщо на ділянці кислий ґрунт, розчиніть соду у воді (100 грамів на 1 літр), рідиною, що вийшла, пролийте свіжоскопану землю, після чого пройдіться по ґрунту граблями.

Бур’яни. Багато хто сьогодні облагороджує доріжки на ділянці плиткою і щорічно стикається з однією і тією ж проблемою — через зазори постійно пробиваються бур’яни, які неможливо видалити руками. Такої неестетичної картини можна легко позбутися за допомогою тієї ж харчової соди. Для цього потрібно у відрі води розчинити 0,5 кілограма порошку і полити таким «забійним» розчином набридливі бур’яни. Через кілька днів непотрібна трава повністю засохне.

Поділитися:
19 травня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.