Симптоми появи алергії на ліки

Показники самолікування в Україні досі залишаються на високому рівні. На це вплинуло також і внутрішнє переміщення населення, тимчасова втрата зв’язку зі своїм лікарем.

Як наслідок, самостійне усунення виниклих симптомів може мати побічний результат у вигляді алергічної реакції.

Алергія на ліки — патологічний процес, що супроводжується розвитком алергічної реакції на ліки. Ця реакція попри свою рідкість може спричинити як появу незначного висипу та лихоманки, так і серйозні проблеми з диханням.

За статистичними даними, справжня алергічна реакція на ліки виникає лише в 5% населення, до решти можна віднести — побічний ефект від прийнятого препарату.

Основні причини розвитку алергії. Механізм розвитку алергічної реакції на ліки полягає в сприйманні імунної системи ліків, що потрапляють у організм, як одного з патогенних збудників. У відповідь на це імунна система починає виробляти антитіла. Це спеціальні білки, які запрограмовані на атаку «ворога», яким у цьому випадку є препарат. Надалі виникатимуть відповідні симптоми, що можуть з’являтися як миттєво (одразу після приймання препарату), так і згодом (після тривалої терапії).

Кожен препарат має різний вплив на організм. Однак до поширених видів ліків, що викликають більше алергічних реакцій, можна віднести антибактеріальні препарати, нестероїдні протизапальні препарати, місцеві анестетики, протисудомні. Підвищені ризики розвитку реакції на ліки мають люди з наявністю інших видів алергій у анамнезі.

Симптоматика кожного перебігу алергічної реакції проходить по різному. Можливий розвиток незначних та майже непомітних ознак у вигляді легкої висипки, що може виникнути навіть через декілька днів.

До типових ознак алергії на ліки можна віднести: поява висипань, кропив’янка; набряк; свербіж; сльозотеча; нежить; хрипи та задишка.

Однак не варто забувати і про небезпечний наслідок алергічної реакції — анафілаксію. Анафілактичний шок являє собою миттєву реакцію організму на ліки (інший алерген), що становить пряму загрозу життю.

До основних ознак анафілаксії можна віднести: набряк, втрату свідомості, порушення дихання та серцебиття, зниження АТ.

Тому погіршення самопочуття після приймання певного виду лікарських препаратів потребує звернення за медичною допомогою.

Тактика. Встановлення діагнозу та безпосередньо алергену відбуватиметься на основі збору анамнезу та додаткових тестів (шкірні проби, лабораторні дослідження крові). Тактика надання допомоги залежатиме від тяжкості алергічної реакції. Насамперед важливо припинити вплив алергену, тобто повністю припинити приймати препарат з можливою його заміною на аналог. Допомогти зменшити симптоми реакції можливо шляхом призначення інших препаратів, наприклад, антигістамінних, кортикостероїдів, бронходилататорів. Розвиток анафілаксії вимагає негайної ін’єкції адреналіну, а також лікування в умовах стаціонару для підтримки життєво важливих показників (артеріального тиску та підтримки дихання).

Надалі важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, аби уникнути повторної ситуації з алергічною реакцією.

Поділитися:
18 червня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.