Лікарі назвали можливі причини, через які людина може не відчувати голод вранці.
Людина гарно перекусила пізно ввечері. Якщо ви пізно ввечері ситно поїли особливо, якщо ви їли їжу з високим вмістом жирів або білків, ймовірно, вранці ви їсти не захочете. Жири та білки можуть уповільнити спорожнення шлунка і зберегти почуття ситості довше — навіть на наступний ранок. Зокрема, білок та їжа з високим вмістом жирів також може значно змінювати рівень гормонів, що регулюють голод і апетит.

Вплив гормонів. Відомо, що рівень адреналіну зазвичай підвищується вранці. Вважається, що цей гормон пригнічує апетит, сповільнюючи швидкість спорожнення шлунка і збільшуючи розщеплення вуглеводів, що зберігаються в печінці і м’язах. Можливо, під дією якихось факторів рівень адреналіну збільшився, що призвело до втрати апетиту.
Людина відчуває тривогу. Тривога може підвищувати рівень певних гормонів стресу, що знижують апетит. Однак тривога і депресія по-різному впливають на людей. Дослідження показали, що ці стани інколи навпаки пов’язані з підвищеним апетитом у деяких людей.
Людина захворіла. Нездужання часто спричиняє зниження апетиту. Зокрема, відомо, що респіраторні інфекції, як-от застуда, грип і пневмонія, змушують людину не відчувати голод.
Також апетит може бути відсутнім через прийом деяких препаратів, через проблеми з щитовидною залозою, через деякі хронічні захворювання.

Додати коментар