Вживання алкоголю збільшує ризик хвороби Альцгеймера

Вчені Оксфордського університету (Велика Британія) провели дослідження за участю 21 000 осіб. І встановили, що щотижневе споживання семи чи більше одиниць алкоголю (одна одиниця становить 10 г чистого алкоголю) пов’язане з вищим рівнем заліза в мозку. Його накопичення збільшує ризик хвороб Альцгеймера та Паркінсона, а також погіршує когнітивні функції.

Вчені проаналізували дані 20965 пацієнтів, середній вік яких становив 55 років, а половину респондентів склали жінки (48,6%). Дані, взяті з англійського біобанку, супроводжувалися обстеженнями магнітно-резонансної томографії (МРТ). 2,7% респондентів назвали себе непитущими. У середньому вони щотижня споживали 7,5 банки пива або 6 келихів вина.

Експерти виявили, що споживання більш ніж семи одиниць алкоголю на тиждень, збільшують рівень заліза в мозку і викликає погіршення когнітивних функцій.

Поділитися:
7 серпня 2022 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.