Що таке EDC-ножі та для чого вони потрібні?

EDC-ножі зараз, мабуть, є найпопулярнішим та найрізноманітнішим видом ножів у світі. Але що означає ця дивна абревіатура – ??EDC?  Відповідь проста: «Every Day Carry». Що з англійської перекладається приблизно як «на кожен день», «повсякденний».

Так західні маркетологи охрестили весь набір предметів, що сучасний городянин постійно носить із собою і на собі. 

Тобто, EDC це: смартфон, ключі від квартири та брелок від них, окуляри, запальничка, парасолька, гребінець і т.п. 

Фактично, набір цих речей багато в чому характеризує саму людину. Його класове становище, його погляд на світ і своє місце у ньому, його спосіб жити.

Є думка, що акуратний складаний ніж теж може опинитися у цьому списку. Мало того, він все частіше і частіше там з'являється.

Головне, що варто зрозуміти, що EDC-ніж, це – не зброя хулігана. Це – акуратний, модний та дуже корисний аксесуар сучасного культурного городянина. Його головні завдання – допомагати розкривати упаковки, пакети, коробки, яких стало так багато довкола нас часом. Ну і з іншими ділами по типу «відрізати нитку, що стирчить» або шматок бинта (адже буває і така потреба), нарізати бутерброди до вечірки, що раптово організувалася, він теж допоможе.

Може допомогти такій ніж і у надзвичайному стані. Наприклад, ним можна перерізати ремінь безпеки та врятувати людину з аварійного авто.

Чесно кажучи, сто років тому, коли з'явилася та поширилась мода на карманні складані ножі, їх клинками здебільшого відрізали кінчики сигар та розрізали конверти з листами. Зараз вже мало хто користується бумажною поштою, та й сигари значною мірою вийшли з моди. Але, як бачимо, для складаного ножа залишилося багато роботи.

Коротше кажучи, головне завдання EDC-ножа – постійно бути під рукою. 

Який він, EDC – ніж?

Скільки на світі людей, стільки й є відповідей на це запитання. Люди часто вибирають кишеньковий ніж, виходячи зі свого оточення, та стилю свого життя. Зрештою, у людини, яка проводить свій час в офісі, зовсім інші потреби та інші стандарти, ніж у робітника на будівельному майданчику або на поштовому складі. Ці люди використовуватимуть свої ножі для різних цілей. 

Ніж, який щодня розрізає пакувальний картон та ящики з товаром, працює зовсім в інших умовах, чим джентльменський кишеньковий різачок.

У будь-якому випадку, більшість експертів сходяться на думці, що міському EDC ножу краще бути складаним, не громіздким і не важким (бо вам носити його на собі щодня), добре пристосованим для різання (бо це буде його основна робота). Він має не відтягувати карман, не сковувати рухи господаря, та не привертати багато уваги, не виглядати агресивно та небезпечно для оточуючих. Далі вже розпочинаються варіанти.

EDC ножі та закон

З погляду закону сучасному городянину корисно бути впевненим, що його ніж не є холодною зброєю, яка потребує спеціального дозволу, а то й може бути взагалі заборонена. Зустріч з поліцейським для людини, що живе у людному місті – ніяка не екзотика. Тому проблеми не потрібні нікому.

Якщо у вас є сумніви у суто побутовому призначенні вашого ножа або, якщо він виглядає занадто агресивно, від ідеї носити цей ніж у місті краще відмовитися.

Та й взагалі корисно знати про такі речі (ми про закони, права, обов'язки та правила) більше. Поліція часом поводиться у таких питаннях дуже провокативно. 

З цієї причини має сенс купувати ножі у спеціалізованих торгових точках, де до кожної одиниці товару додається роздруківка експертного висновку про господарсько-побутовий характер ріжучого інструменту. Ну і просто варто зупинити свій вибір на моделі, що виглядає максимально «по цивільному». На щастя, вибір таких ножів у магазинах є і не маленький.

Цінові та інші категорії EDC ножів

Залежно від товщини гаманця і ваших потреб, ви можете дозволити собі купити, як відверто бюджетний ніж ціною до 10 у.о., так і щось «фірмове-модне» за 100 і більше у.о.

В принципі, є сенс зупинити свій вибір на чомусь середньому. Хоча це поняття у кожного своє, але оптимальні EDC моделі, які і зроблені якісно і виглядають сучасно, коштують у диапазоні 25 - 50 у.о.

Досить хороші та різноманітні лінійки таких бюджетних і при цьому якісних торгових марок, як Bestech Knives, Real Steel, Sanrenmu, CH Knives. Навіть у вітчизняного бренду Grand Way є досить вдалі та якісні серії S, EDC та D2. 

Тобто, вибрати є із чого. 

Багато таких ножів розроблено в колаборації з професійними технічними дизайнерами такими як Гжегож Грабарскі, Карсон Хуанг, Іван Брагинець та інші.

Повірте, такі ножі справді варті уваги. Поцікавтеся та «погугліть» ножі вказаних брендів. Цілком можливо, що ви дійсно знайдете собі вірного помічника на кожен день свого життя.

Поділитися:
21 вересня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.