Сухість шкіри: причини та способи лікування

Багатьох людей турбує сухість шкіри рук, тіла та обличчя, особливо з настанням холодів. Існують різні причини втрати вологи в епідермісі, від яких залежить вирішення проблеми. Сухість шкіри. З сухістю шкіри рук, тіла чи обличчя стикається майже кожна людина в різні періоди життя. Такий стан може мати як хронічну, так і гостру форму, залежно від різних факторів — спадковості, умов праці, захворювань, погоди та багато іншого. У медицині таку недугу називають «ксероз»:

«Ксероз — сухість шкіри, внаслідок порушення гідроліпідного балансу (своєрідної плівки на поверхні шкіри, що складається зі шкірного сала, поту, рогових лусочок епідермісу)».

Причини та фактори. Викликати сухість шкіри можуть дві основні причини — брак ліпідів та дефіцит натуральних зволожуючих факторів.

Шкіра може стати сухою та пошкодженою через дефіцит ліпідів, які створюють захисний бар’єр на її поверхні та пов’язують вологу. Крім цього, можливий дефіцит натуральних зволожуючих факторів, що містить шкіра: сечовина, лактат, піролідонкарбонова кислота, сіль та цукор. Ці речовини притягують вологу та пов’язують її з роговим шаром, запобігаючи сухості, лущенню та пошкодження.

До того ж, погіршення стану шкіри може бути спровоковано зовнішніми та внутрішніми факторами.

До найчастіших зовнішніх факторів експерти відносять:

  • вплив зовнішнього середовища,
  • надто частий контакт із водою,
  • деякі лікарські препарати (наприклад, діуретики), а також неправильно підібрана косметика догляду та надмірна інсоляція (опромінення сонцем).

Крім цього, зовнішніми факторами можуть бути умови праці (наприклад, регулярна робота з будматеріалами), вплив побутової хімії, зловживання антисептичними гелями для рук, неправильне харчування (надмірне вживання солінь, кави, фастфуду) та ін.

Внутрішні фактори — це сукупність причин, які провокують сухість шкіри «зсередини», залежно від різних параметрів (віку, статі, хвороб). Сюди можна віднести вік (після 50 років сальні залози виробляють помітно менше свого секрету, що сприяє порушенню гідроліпідного балансу шкіри), шкірні захворювання.

Профілактичні заходи. Слід уникати сухості повітря — проводити менше часу на відкритому повітрі у спекотну, посушливу чи холодну погоду.
У приміщенні слід використовувати зволожувач повітря при увімкненому опаленні.

Крім цього, варто регулярно пити чисту негазовану воду — 2,5–3 літри на день і повноцінно харчуватися, щоб до організму надходили потрібні вітаміни та мінерали. До особливо корисних для шкіри відносять помаранчеві фрукти та овочі (завдяки наявності бета-каротину, який використовується для синтезу вітаміну А), яйця, лляна олія, оселедець та скумбрія, листова зелень, а також горіхи.

До додаткових заходів профілактики також відносять застосування більш дбайливих косметичних засобів (мила, гелів для вмивання та душу, шампунів, кремів тощо), проходження курсів озонотерапії або киснедотерапії, мінімальна кількість стресу, повноцінний сон та відпочинок, а також прогулянки на свіжому повітря у комфортну температуру (для доступу кисню до шкіри).

Поділитися:
20 жовтня 2022 | Категорія: Косметологія

1. Texnofood / 15 лютого 2023, 18:43 Цитувати
Дякую за статтю, все ясно та зрозуміло написано! Мені подобається корейські патчі та масочки для догляду за шкірою, дійсно ефективні і дають відмінний результат. Ось тут у каталозі корейська косметика для обличчя оптом Посилання на lotana.com.ua/ у відмінному асортименті, якщо хтось у пошуку надійного та відповідального постачальника рекомендую.

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.