Популярні міфи про зимову гуму

Розглянемо найпопулярніші помилки серед водіїв, які пов’язані із зимовою гумою на автомобілі. Попри те, що сьогодні майже будь-яку інформацію можна знайти у відкритому доступі, у міфи про зимову гуму продовжують вірити багато водіїв.

Міф №1: досвідчений водій зможе їздити взимку на будь-якій гумі. Безперечно, навик керування транспортним засобом – це один із найважливіших факторів з погляду безпеки на зимовій дорозі. Але, якщо взяти одну і ту ж небезпечну ситуацію на дорозі взимку і посадити за кермо «ветерана доріг» на літній гумі і новачка на зимовій гумі, то шанси водія-початківця на сприятливий фінал будуть у рази вищими.

Міф №2: у ЄС заборонені зимові шини. Цей міф пов’язаний із невмінням деяких водіїв розрізняти зимові шини та шиповану гуму. Так, у деяких країнах ЄС шипована гума дійсно заборонена, а ось із зимовою гумою все з точністю до навпаки. У більшості країн Європи водії, навпаки, зобов’язані «перевзувати» машину в зимову гуму, інакше отримають штраф.

Міф №4: зимовий комплект шин має бути ширшим, ніж літній. Як не дивно, але логіка з розряду, що більша пляма контакту в широкої шини дозволить збільшити зачіп та керованість автомобіля, в умовах снігу та льоду не працює. Численні тести показують, що широкі шини (більше рекомендованих виробником розмірів) навпаки показують гіршу керованість на дорозі. Ідеальний вибір — шина стандартної ширини.

Міф №5: зимові колеса можна поставити лише на одну вісь. Така помилка популярна серед власників передньопривідних та задньопривідних авто. Найчастіше такою логікою керуються водії, у яких просто замало грошей, щоб встановити зимові шини на всі 4 колеса, а не лише на два ведучі. У разі встановлення зимових шин тільки на 2 колеса автомобіль регулярно заноситиме.

Міф №6: у сильний мороз від шипованої гуми на льоду немає жодного ефекту. Ця помилка здається просто смішною з погляду фізики. Так, навіть у найсильніші морози, які в Україні зустрічаються дуже нечасто, шиповані шини поводяться абсолютно так само, як і за невеликих холодів. Водночас зазначимо, що гума шипована є ефективною виключно на льоду.

Міф №7: зимові шини підходять і для літніх поїздок. З тим, що зимові шини потрібно обов’язково встановлювати, уже розібралися. Водночас, якщо говорити про зворотний бік цієї ситуації, то влітку також обов’язково встановлювати шини по сезону. Річ у тім, що через склад самої гуми при температурі 5-7 градусів за Цельсієм зимова гума втрачає свої властивості.

Поділитися:
25 листопада 2022 | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.