Трави та спеції, що допоможуть зігрітися й подолати застуду

Темно-помаранчеві овочі, як морква, гарбуз та батат, наситять організм бета-каротином, який стимулюватиме імунну систему. Коренеплоди, зокрема цибуля, часник, ріпа та бруква, допоможуть краще акліматизуватися до нових погодних умов. Кулінарні спеції та трави поліпшать циркуляцію крові, допоможуть зігрітися та подолають прояви застуди.

Чебрець має протизапальну, протимікробну, ранозагоювальну, сечогінну та потогінну дії. Тримайте під рукою ефірну олію чебрецю чи сушену траву на випадок, якщо ви захворієте на грип або застуду. З давніх-давен чебрець відомий як ефективний відхаркувальний засіб: він швидко та легко допоможе очистити легені від слизу. Завдяки своїм лікувальним властивостям чебрець лікує захворювання горла, запальні процеси легенів, бронхів, верхніх дихальних шляхів. На основі чебрецю готують відвари та настої. При застуді приготуйте ароматний чай: 1 ч. л. сухої трави залийте окропом, накрийте і настоюйте 10-15 хв. При болях у горлі чи запаленнях дихальних шляхів зробіть кілька процедур інгаляції: у миску з окропом додайте 2-3 ст. л. сухої трави або кілька крапель ефірної олії, нахиліться над мискою, накрийтесь рушником та вдихайте цілющі пари чебрецю не менше 10 хв.

Корінь солодки. Солодка має сильну протизапальну дію, підтримує нормальний функціональний стан слизової оболонки бронхів, знижує спазм гладких м’язів бронхів. У медицині препарати з коренів солодки застосовують у лікуванні верхніх дихальних шляхів, бронхіту, бронхіальної астми, туберкульозу, атипової пневмонії. Рослина має потужний антивірусний ефект і результативно лікує грип, виводячи з організму токсини, продукти розпаду речовин та зайвий слиз із легенів. Приготувати настій на основі солодки можна вдома. 10 г трави помістіть у емальований посуд та залийте 200 мл окропу, закрийте щільно кришкою і тримайте на парі 20 хв. Настоюйте відвар 1-2 години, процідіть, долийте до 200 мл і знову прокип’ятіть. Уживайте 1 ст. л. відвару 4-5 разів на день. Якщо ви приймаєте інші ліки, проконсультуйтеся з лікарем, оскільки препарати з екстрактом кореня солодки можуть «конфліктувати» з іншими медикаментами.

Часник. Цілюща сила часнику полягає в антивірусній, бактерицидній, протигрибковій та антисептичній діях. Часник підвищує імунітет та підсилює природні захисні сили організму. Має бронхолітичні та відхаркувальні властивості: його широко застосовують при лікуванні грипу, застуди, нежитю, бронхо-легеневих захворювань і туберкульозу. Для профілактики достатньо з’їдати один зубчик часнику на день, аби допомогти організму подолати застуду — два-три зубки. Не менш корисно вдихати ефірну олію часнику (особливо в період епідемій грипу, ГРЗ і ГРВІ), — просто розставте в приміщенні блюдця з подрібненими зубчиками часнику.

Лікувальний часниковий салат. Увечері розітріть 3-4 зубки часнику із 100 г натертого на тертці кореня петрушки, заправте оливковою олією, посоліть, додайте, за бажання, будь-які інші спеції. Вранці покладіть трохи салату на шматок хліба і з’їжте. Такий смачний та корисний бутерброд захистить вас від інфекцій та вірусів.

Ехінацея має протизапальні, противірусні, протимікробні властивості, є прекрасним засобом підвищення імунітету. Вона зцілює від інфекційних і запальних захворювань, відновлює психологічну рівновагу та повертає сили за фізичної перевтоми. Восени, взимку і навесні її п’ють як чай, по чашці на день для профілактики застудних захворювань і по три чашки на день як лікувальний засіб. Для приготування чаю 2 ч. л. рослини заливають 0,5 л окропу і настоюють протягом 40 хв. Профілактичне застосування ехінацеї дозволить знизити ризик захворювання удвічі, а лікування ехінацеєю під час хвороби скоротить термін недуги. У поєднанні з вітаміном С рослина здатна зменшити ризик захворюваності на 80%. При пневмонії, бронхіальній астмі, кашлі ефективні зовнішні розтирання спиртовою настоянкою з коренів ехінацеї.

Бузина чорна. Для лікування можна використовувати не лише плоди, а й листя, кору та квіти рослини. Вони мають відмінний знеболювальний, заспокійливий, протизапальний, потогінний, жарознижувальний, відхаркувальний ефект. Екстракт бузини має здатність ефективно побороти до 10 штамів вірусу грипу та скоротити тривалість симптомів за чотири дні. Встановлено, що бузина допомагає зняти жар, оскільки викликає підвищене потовиділення. Настій квітів бузини рекомендують для лікування хвороб дихальних шляхів: бронхіту із сухим кашлем і хрипом у грудях, ларингіту, трахеїту, кашлю. Заваріть 1 ч. л. квітів у 200 мл окропу як чай і пийте з медом на ніч до повного видужання. У разі ангіни настоєм рекомендують полоскати горло. Ефективно лікує кашель та застуду сироп із плодів бузини. За перших симптомів почніть приймати по 3-5 ст. л. сиропу на день.

Чорний перець — чудовий антисептик та антиоксидант, поліпшує кровообіг і сприяє детоксикації організму. Крім того, має відмінну відхаркувальну дію, тому при кашлі та хворобах дихальних шляхів допомагає розріджувати та видаляти з легенів зайвий слиз, що прискорює одужання. Тому під час хвороби споживайте страви з додаванням цієї корисної спеції. Можна приготувати й окремий лікувальний засіб, корисний при всіх застудних захворюваннях та ангіні: змішайте 1 ст. л. меленого чорного перцю з 1 склянкою меду, вживайте 1 ч. л. 3-4 рази на добу. Цей же рецепт можна використовувати як сечогінний засіб при набряках і хворобах серця. Підвищити загальний тонус організму допоможе такий напій: 0,5 ч. л. чорного перцю розчиняють у склянці молока та п’ють на ніч.

Кардамон позитивно впливає на нервову систему, знімає напругу та виводить зі стану депресії, стимулює роботу серця. У сучасній медицині кардамон та його ефірну олію використовують як антисептик при високій температурі тіла, ларингіті, бронхіті, трахеїті, пневмонії. Щоденне полоскання рота настоєм кардамону є надійним захистом від грипу в холодну пору року. Прянощі мають тонізуючий та відхаркувальний ефект, допомагають видалити з організму слиз, тому його використовують при лікуванні захворювань горла та дихальних шляхів. Полоскання рота настоєм кардамону (0,5 ч. л.) та кориці (0,5 ч. л.) на одну склянку окропу лікує фарингіт, сухість у горлі, хрипоту, а також пом’якшує горло на критичній стадії грипу. Для лікування застуди використовують ефірну олію у вигляді інгаляцій (1-2 краплі в інгалятор) або у вигляді полоскання (1-2 краплі на склянку води). Додають ефірну олію у ванни для зігрівання при застудних захворюваннях і захворюваннях суглобів.

Імбир. За корисними властивостями імбир подібний до часнику: є протизапальним, антисептичним, знеболювальним, потогінним, загоювальним і тонізуючим засобом. Імбир славиться своєю здатністю позитивно впливати на імунну систему людини, а також допомагає організму позбутися токсинів. Тому його часто використовують як профілактичний засіб від застуди, грипу, кашлю, ларингіту, бронхіту, головного болю, причому імбир не протипоказаний навіть дітям. Кращим натуральним засобом від застуди є імбирний чай, який має відхаркувальну, тонізуючу, зігрівальну дії. Якщо ви почали чхати і кашляти, візьміть невеликий шматочок кореня імбиру і повільно жуйте його. Якщо у вас болить горло, витисніть з кореня імбиру 2 ч. л. соку, додайте дрібку солі та приймайте перед їжею. Застосовують імбир і для полоскання рота при ангіні. Тепла ванна з імбиром (200 г порошку прокип’ятіть у 2 л води 20 хв. та додайте до ванни) покращить кровообіг у всіх частинах тіла, розслабить м’язи, зігріє та допоможе подолати грип та застуду.

Чай «На здоров’я»

Складові: м’ята — 1 ч. л., чебрець — 1 ч. л., суцвіття ехінацеї — 1 шт., імбир — 0,25 ч. л., кориця — 0,25 ч. л.

Приготування. Заварник сполосніть окропом. Викладіть трави та спеції. Залийте 500 мл окропу та настоюйте 15 хв. Розлийте чай у чашки, додайте мед і лимон.

Поділитися:
21 січня 2023 | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.