Щоденне очищення обличчя – простий спосіб, який допомагає зберегти здоров'я, свіжість та молодість шкіри. За день у порах накопичуються пил, тональний крем, пудра, себум та піт.
Недостатній догляд за шкірою погіршує її стан. Розвиваються запальні процеси, з'являються акне та прищі. Забруднена поверхня шкіри – найкраще середовище для розмноження бактерій. Креми та сироватки погано проникають у неочищену дерму, від цього знижується їхня ефективність.
Для чого необхідно очищати шкіру обличчя
Ознаки того, що шкіра потребує кращого очищення:
- поява прищів, чорних крапок, особливо на носі та в ділянці підборіддя;
- тьмяний колір дерми;
- нерівний тон;
- раннє старіння.
На здоров'я шкіри вказують її свіжість, гладкість, зволоженість та сяйво.
В ідеалі обличчя потрібно мити двічі на день. Вранці очищувальні засоби, наносять, щоб прибрати шкірне сало і пил. На очищеній дермі довше тримається макіяж. Увечері важливо видалити декоративну косметику.
Вранці можна використовувати пінку або гель для вмивання, враховуючи ваш тип шкіри. Наприкінці дня необхідне ретельніше очищення. Підійде міцелярна вода або гідрофільна олія для демакіяжу, гель. У процесі очищення використовують тонік для зволоження. Одні з кращих засобів для чищення, які також забезпечать належний догляд за ніжною шкірою обличчя, пропонує бренд Maria Galland Paris, що в Україні можна придбати в магазині Froomo.
На що звернути увагу при виборі засобів для очищення обличчя
Перш ніж купити засіб, що очищає, слід визначити тип шкіри. Якщо шкіра негативно реагує на демакіяж, косметику, червоніє або свербить, значить у вас чутлива дерма. Для такої шкіри варто використовувати м'які засоби.
Власникам сухої шкіри рекомендують вибирати варіанти зі зволожуючою дією та олією у складі, наприклад, молочко. Жирна шкіра вимагає наявності матуючих та антибактеріальних речовин. Ідеально підходять гелі та лосьйони, адже в них міститься більше миючих компонентів.
Комбінована шкіра потребує зволоження обличчя та усунення жирного блиску в Т-зоні. Для нормальної шкіри підбирають засоби із зволожуючими компонентами та тонізуванням.
Покрокова інструкція з очищення обличчя
Перш ніж приступити до вмивання, потрібно видалити косметику. Зробити це можна за допомогою гідрофільного масла або міцелярної води, дотримуючись наступної послідовності.
- Спочатку ватним змоченим диском проходять по губах, від краю до середини.
- Нанесіть засіб для демакіяжу на ватний диск і акуратно прикладіть до віків та вій. Потримайте півхвилини та приберіть косметику.
- Шкіру обличчя протирають від пудри, тонального крему та забруднень, поступово просуваючись від центру обличчя до скронь і нижче.
Деякі завершують очищення на цьому етапі. Але це неправильно, міцелярну воду важливо змити водою та вмитися. Краще робити це із застосуванням пінки або гідрофільного масла.
Чи впевнені ви в тому, що правильно вмиваєтеся? Перевірте себе ще раз, звірившись із інструкцією.
- Вимийте руки мильною водою.
- Видавіть з тюбика або дозатора невеликий об'єм засобу в долоню і змішайте його з теплою водою. Пам'ятайте, що гаряча вода видаляє ліпіди, через що шкіра стає незахищеною від шкідливих зовнішніх впливів. Холодна вода також згубно впливає на дерму – призводить до появи судинної сітки.
- Очистіть обличчя круговими рухами піною, не докладаючи зусиль.
- Залишилося змити піну. Не шкодуйте води, залишки ПАР викликають сухість і можуть спричинити запальні процеси.
- Промокніть обличчя одноразовою паперовою серветкою або м'яким рушником.
Настав час подбати про тонізування та зволоження шкіри. Тонік відновлює та підтримує рН-баланс, який залишає бажати кращого після вмивання водопровідною водою. Здоровий стан дерми підтримають креми зі зволожуючою дією, сироватки та молочко.
Щодо глибокого очищення обличчя, в домашніх умовах можна використовувати пілінги, гомажі, лосьйони та маски. Одного-двох разів на тиждень достатньо.