Огляд кращих FTP-клієнтів: на допомогу вибираючому користувачеві

Власникам сайтів часто доводиться реєструвати хостинговий обліковий запис. Після цього хостинг надає доступ до панелі, з якою можна керувати сервером FTP. Вона оснащена консоллю та браузерними інструментами, які в більшості випадків мають обмежений або незручний функціонал. Тому, щоб завантажувати, вивантажувати, копіювати чи редагувати файлові дані, власники сайтів підключають FTP-клієнта. Так називають програму, яка спрощує завантаження, копіювання, видалення, редагування та перегляд документів. Сьогодні розроблено безліч

FTP-клієнтів, якими можна користуватися при хостингу на UNIX або інших операційних системах. У наведеній статті наведено особливості та переваги найпоширеніших програм для комп'ютерів та мобільних пристроїв.

Топ-12 популярних FTP-клієнтів для комп'ютерів

Створюючи сайт, потрібно враховувати те, що працювати з ним доведеться як із ПК чи ноутбука, так і з мобільного пристрою. Тому власнику буде доцільно встановити десктопний та мобільний файловий менеджер. Розробники пропонують великий вибір FTP-клієнтів, адаптованих під конкретну операційну систему та здатних працювати з різними ОС (кросплатформні). Вони відрізняються багатофункціональністю та зберігаються навіть при переносі домену.

1. FileZilla

Перевага цього ФТП-клієнта – зручний інтерфейс, підтримка великої кількості функцій та вільне скачування. Саме це зробило його одним із найпопулярніших файлових менеджерів. FileZilla можна встановити на персональний комп'ютер, який працює на будь-якій операційній системі. Крім FTP, є підтримка інтернет-протоколів SSH File Transfer Protocol (SFTP) та FTP над SSL/TLS (FTPS). Інтерфейс підтримує кілька десятків мов.

Після встановлення безкоштовної програми FileZilla власник сайту може:

 • налаштовувати швидкість підключення;
 • підключати до роботи функцію drag-and-drop;
 • скористатися IPv6-адресами.

Крім того, розробники дозволяють переглядати черги завантажень та користуватися інструментами менеджера сайту. Вони відкрили вихідний код для користувачів та сервера.

2. Macfusion

Особливість цієї програми в тому, що вона адаптована для комп'ютерів, що працюють на «яблучній» Mac OS. Перевага файлового менеджера в тому, що скачати його можна безкоштовно. Він працює з усіма базовими мережевими протоколами.

3. SmartFTP

Дестопну програму можна завантажити на ПК або ноутбук з операційною системою Windows. Вона підтримує базові інтернет-протоколи, включаючи FTP, SFTP, FTPS і SSH. Власникам сайтів також надається можливість підключатися до Microsoft OneDrive та Google Drive.

4. FireFTP

Особливість файлового менеджера в тому, що він є плагіном для браузера Mozilla Firefox. При цьому його можна встановити на ноутбук чи ПК, який працює на будь-якій ОС.

Переваги графічного клієнта FireFTP:

 • підтримка SFTP та FTP;
 • безкоштовне завантаження;
 • підтримка кількох десятків мов;
 • підтримка проксі-сервера
 • підтримка файлового хешування та FXP.

Користувачі оцінили багатофункціональність програми. Вона дозволяє шукати, фільтрувати та редагувати документи віддалено, а також завантажувати та вивантажувати сукупні дані про користувача.

5. gFTP

Файловий менеджер відрізняється простим функціоналом і розрахований на ноутбуки та ПК, що працюють на ОС Linux, UNIX та Mac. Він надає власникам сайтів можливість працювати з FTP/HTTP через розширення .FXP або сервер проксі. У ньому також передбачена підтримка базових інтернет-протоколів, включаючи FSP, HTTPS, HTTP, FTP та FTPS (якщо встановити FTPS, то можна буде керувати лише підключенням). До інших переваг gFTP можна віднести вільне скачування, наявність консолі та GUI – графічного інтерфейсу користувача.

6. CrossFTP

Файловий менеджер доступний для встановлення на ноутбуки та ПК, які працюють на Mac, Linux та Windows. Для завантаження файлів на FTP можна завантажити платну або безкоштовну версію. У програмі, яка доступна для вільного скачування, передбачено підключення лише FTP. У оплачуваної версії функціонал ширший. Вона підтримує FXP, SFTP та інші актуальні протоколи. Після встановлення будь-якої версії надається можливість налаштовувати розклад, щоб синхронізувати дані та завантажувати файли автоматично.

7. WinSCP

За назвою можна зрозуміти, що ФТП-клієнт розрахований на ПК та ноутбуки з ОС Windows. Він підтримує FTP та SFTP. Розробники включили інструменти обробки файлів, схеми урлів і текстовий редактор. До інших переваг можна віднести функцію збереження з'єднання, алгоритми для синхронізації папок номовний інтерфейс. Завантажити програму можна безкоштовно. Доступ до інструментів надається після введення пароля або аутентифікації за допомогою відкритого ключа.

8. Cyberduck

Файловий менеджер відноситься до кросплатформних, тобто його можна завантажити на комп'ютер з будь-якою операційною системою. Він виконує функції одночасно і хмарного сховища та сервера. При цьому підтримує більшість мережевих протоколів та програмних пакетів, а також дозволяє працювати з документами інших текстових редакторів. До переваг цього ФТП клієнта також можна віднести підтримку drag-n-drop та мультимовний інтерфейс. Його можна завантажити та встановити на ПК або ноутбук безкоштовно.

9. Nautilus (GNOME Files)

Файловий менеджер розрахований на ноутбуки та ПК, що працюють на операційних системах, схожих на UNIX. Він дозволяє маніпулювати файлами при хостингу на WordPress та інших движках, при цьому підтримує SFTP, HTTP та інші протоколи. Власник ресурсу може зберігати журнал переглянутих папок, налаштовувати примітки, емблеми, вікна фону, закладки та інші елементи. Крім цього, передбачено попередній перегляд через іконки та їх кастомізація.

10. CuteFTP

Десктопну програму можна завантажити на комп'ютери з операційною системою Mac і Windows. Вона підтримує базові протоколи (FTP, HTTP, FTPS та ін.) та дозволяє відновлювати перерване файлове завантаження.

Переваги програми:

 • підтримка багатьох мов;
 • можливість налаштовувати розклад, щоб автоматично завантажувати файли;
 • підтримка макрокоманд та сценаріїв;
 • наявність трьох редакцій – Lite, Home та Pro.

Головний недолік FTP-клієнта в тому, що він платний. Однак, розробники надали безкоштовний тестовий період.

11. Transmit

Головна перевага FTP клієнта – висока швидкість. Завдяки інтуїтивному UI/UX дизайну тут легше працювати з хостинговими файлами. Програма підтримує актуальні мережеві протоколи та інтегрується з 11+ хмарними сервісами. Її недолік у тому, що вона розрахована лише на Mac OS.

12. Core FTP LE

У безкоштовній програмі, розробленій для OS Windows, передбачена підтримка базових протоколів. Вона дозволяє працювати не лише з FTP або SFTP, але також із DAV/HTTP (S), FXP, FTPS та іншими. До переваг можна віднести можливість:

 • інтегрувати графічний редактор у браузер;
 • відновлювати підключення, що обірвалося;
 • підключати опцію drag-n-drop.

Незважаючи на переваги, ФТП-клієнт має недоліки. По-перше, він працює тільки на ПК та ноутбуках з операційною системою Windows. По-друге, немає російськомовного інтерфейсу.

Топ-5 популярних мобільних FTP-клієнтів

Сьогодні власники сайтів можуть керувати інструментами хостингу не лише з комп'ютерів, а й зі смартфонів. Спеціально для цього розробники створюють платні та безкоштовні мобільні програми. Ці файлові менеджери оснащені інструментами та опціями, які дозволяють керувати даними та приєднуватися до віддалених серверів.

1. FTPManager

Безкоштовний файловий менеджер, адаптований для планшетів та смартфонів на iOS. Розробники передбачили багатомовний інтерфейс, що підтримує основні мережеві протоколи.

2. Total Commander

Як і у десктопного файлового менеджера, цей додаток інтерфейс складається з двох панелей. Він дозволяє архівувати та розпаковувати файли, а також керувати ними. Розширити список опцій можна за допомогою плагінів. Програма адаптована під планшети та смартфони на Android і Windows Phone.

3. FTP On the Go

Платна програма для смартфонів та планшетів, на яких встановлена ??операційна система iOS. Вона дозволяє редагувати файли та здійснювати інші базові маніпуляції з ними. Програма може підсвічувати синтаксис, що виділяє її серед інших.

4. AndFTP

Безкоштовний мобільний додаток адаптований під пристрої, що працюють на платформі Android. З його допомогою можна створювати, налаштовувати, перейменовувати та вивантажувати документи. ФТП клієнт має інструменти, що дозволяють настроювати персональний сервер. При цьому він підтримує FTP, FTPS та SFTP.

5. File Manager

Спеціалізація мобільного додатка – смартфони та ноутбуки, на яких встановлена ??ОС Android. Воно призначене для перегляду та редагування вкладених папок та файлів. Такий функціонал пояснюється його здатністю перетворювати смартфон на повноцінний сервер FTP.

Висновок

У статті перераховані платні та безкоштовні FTP-клієнти, які підійдуть користувачам звичайних ноутбуків, ПК та мобільних гаджетів. Після реєстрації або купівлі домену власнику сайту буде достатньо скачати файловий менеджер. Він розширить функціонал панелі управління хостингового облікового запису, надавши можливість завантажувати, переглядати, видаляти, копіювати та редагувати файли та вкладені папки.

Поділитися:
21 липня 2023 | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.