Маленькі хитрощі для збору великого врожаю часнику

Запам’ятайте, що не можна садити часник два роки поспіль на одному місці. Часник любить часту зміну зони посадки. Вважається, що висаджувати на попереднє місце можна не раніше, ніж за п’ять років. Та не всі мають такої можливість, тому місце посадки краще чергувати хоча б через два-три роки.
Також часник не любить «жити» там, де щойно прибрали цибулю. Не варто садити його і після пасльонових (томати, перці, баклажани), щоб не заразити фузаріозом. А ось після баштанних — гарбузів, патисонів, кабачків, а також після капусти та бобових озимий часник росте просто чудово. Дуже любить сусідство із полуницею.

Перед посадкою землю не варто підживлювати гноєм. Часник любить родючі, але нейтральні ґрунти, а гній трохи закислює землю і надто насичує азотом. Найкраще для підживлення підійде торф, з яким потрібно перекопати землю на багнет лопати. І додати 20-30 г суперфосфату та 20 г калійного добрива на один квадратний метр.

Взагалі озимий часник віддає перевагу легким — супіщаним — ґрунтам, не любить тінь і вогкість. Тому, якщо ділянка знаходиться в низині, а ґрунти важкі, постарайтеся підібрати для часнику місце вище. Але при цьому земля не повинна бути надто щільною, інакше вона просто виштовхне часник узимку, і він замерзне. Але й надто м’яка може нашкодити — стягнути його вниз, і тоді головки вийдуть дрібними.

Щоб не дати часнику захворіти, попередньо добре просушені зубчики часнику можна замочити на 2-3 години у рожевому розчині марганцівки. Для кращого ефекту агрономи та садівники рекомендують міцний розчин кухонної солі (столова ложка на літр води) — але час мінімальний — 2-3 хвилини. Або розчин мідного купоросу (чайна ложка на 2 літри води) — теж на 3 хвилини.

Не забудьте звільнити зубчики від «материнського» денця, щоб воно не затримувало зростання. Висаджувати часник потрібно на відстані приблизно 10-15 см. Якщо дотримуєтеся рядків — відстань між ними повинна бути не менше 20-25 см.

Зубчики надто не вдавлюйте. Це може порушити зростання коріння. Прокопайте ямку приблизно на глибину вказівного пальця та покладіть туди зубчик. Від його кінчика до поверхні повинно бути не більше 3-4 см.

Деякі агрономи радять садити часник і на велику глибину — особливо якщо ви запізнилися з посадками і через 3-4 дні вам обіцяють заморозки. Глибока посадка вбереже часточки від холоду, але може позначитися на врожайності.

Не забудьте замульчувати. Якщо земля перед посадкою надто суха, полийте її. Але саме перед посадкою. Після посадки не забудьте замульчувати ямки торфом, перегноєм або тирсою приблизно на 2-5 см. Рекомендується для затримання снігу на грядках (тобто створення теплої ковдри) розкласти хмиз. Весною не забудьте прибрати мульчу.

Поділитися:
21 вересня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.