Що таке POS-система та з чого вона складається?

POS-система – це готовий комплект обладнання для автоматизації торговельних операцій. Всі пристрої інтегровані між собою та розміщені таким чином, щоб забезпечити максимальну зручність для продавця і оперативність обслуговування клієнтів. Найчастіше комплексні рішення використовуються там, де важлива продуктивність та швидкість роботи касового вузла — у торгових підприємствах із високою пропускною спроможністю, супермаркетах, ресторанах, їдальнях, обслуговуючих компаніях.

З чого складається сучасна POS-система?

Різні види бізнесу мають різні вимоги до ефективного управління. Деяким підприємствам цілком достатньо однієї каси та платіжного терміналу. Іншим компаніям знадобиться інтегрована мережа фіскальних пристроїв у поєднанні з програмою продажу та складського обліку. Найчастіше POS система складається з:

  • POS-монітора (моноблоку) або звичайного монітора з ПК, в якому встановлена програма для обліку та продажу товарів;
  • фіскального реєстратора з друкуючим механізмом або принтера для друку чеків. Такі пристрої виконують фіксацію продажу та відправку звіту про всі касові операції у державну податкову службу або записують її в програму для звітності. Обладнання дозволяє не тільки фіксувати покупку, а й дає можливість покупцям отримати гарантійні зобов’язання від виробника у випадку виникнення проблем з товаром. Принтер для чеків чи фіскальний реєстратор друкують спеціальний чек, де зафіксований факт покупки - перелік товарів, дата, місце, ціна і т.д. Саме цей документ є офіційним підтвердженням покупки. в ПОС-системах зазвичай встановлюють термопринтер чеків, так як він не потребує спеціальної реєстрації та обслговування. Купити принтер для друку чеків зручно через онлайн замовлення в інтернет-магазині shop.REEF з доставкою по Києву та Україні.

  • клавіатури (при відсутності моноблоку с сенсорним екраном). Користувач може запрограмувати “гарячі” клавіші під потрібні функції, оптимізуючи систему та роботу оператора.
  • сканера штрих коду для полегшення внесення інформації про товар за допомогою розпізнавання штрих кодів. 
  • клієнтського дисплею - невеликий екран, де відображається назва відсканованого товару, його кількість, вага чи інша інформація.
  • грошової скрині - спеціальні скрині для упорядкування та зберігання готівкових грошей. Бувають горизонтальні та вертикальні типи. В POS системах встановити горизонтальні, які відкриваються при оплаті покупки від сигналу з облікової програми. Найчастіше використовують сталеві скрині для зберігання грошей, так як вони менше зношуються та мають більший захист від пошкоджень. Shop.REEF пропонує величезний асортимент обладнання для автоматизації торгівлі і на даному сайті https://shop.reef.ua/ua/hroshovi-skryni/ можна також купити грошову скриню від відомого виробника Maken та комплектуючі до неї.

  • Термінал для безготівкового розрахунку - обладнання, що забезпечує безготівкову оплату за допомогою банківської карти, смартфону и інших пристроїв.
  • Торгові ваги - пристрій для зважування вагового товару. Може працювати як автономне обладнання (ваги з друком етикетки) або з підключенням до облікової програми. 

Ці компоненти спільно працюють для створення інтегрованої системи, яка полегшує та оптимізує процеси продажу та обслуговування клієнтів.

Сучасний ринок досить активно розвивається і постійно з'являється нове обладнання, яке покращує облік товарів чи грошей, а також значно спрощує роботу оператора. 

 

Поділитися:
4 лютого | Категорія: Технології та ІТ

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.