Головні запитання та відповіді про окуляри для зору

Перші окуляри для зору — це завжди так хвилююче. Новий аксесуар дозволить добре бачити все навколо та не відчувати жодних обмежень, спричинених недоліками зору. Всі досвідчені користувачі добре знають, що підбір окулярів справа не проста, а в процесі вибору може виникати багато запитань та інколи навіть труднощів. От саме про ці запитання й труднощі і хочемо поговорити. Зібрали у статті головні запитання та відповіді про підбір і носіння окулярів.

Чи можна купувати окуляри без рецепта від офтальмолога?

Ні, окуляри для зору вважаються засобом медичного призначення. А отже вибирати і купувати їх на свій розсуд не рекомендується. Варто зазначити, що йдеться саме про оптичні лінзи — на них потрібно отримати рецепт у лікаря, а от оправу окулярів ви вже вибираєте на свій смак і розсуд.

Пересічна людина не може самостійно прочитати та зрозуміти рецепт від офтальмолога, але вона, власне, і не повинна вміти це робити. З рецептом можна звернутися в магазин оптики, де продавці-консультанти прочитають ваш рецепт і запропонують підхожі варіанти лінз.

Як читати рецепт лікаря-офтальмолога?

Якщо ви все ж налаштовані самостійно розібратися в отриманому рецепті на окуляри, то варто вивчити значення наступних скорочень, які використовують офтальмологи:

 • OD — праве око;
 • OS — ліве око;
 • OU — обидва ока;
 • SPH — сфера, оптична сила сферичної лінзи, вимірюється в діоптріях (D);
 • CYL — циліндр, оптична сила циліндричної лінзи, що призначається при астигматизмі;
 • АХ — показник кута нахилу від 0° до 180°, під яким потрібно встановлювати циліндричну лінзу, в рецепті для астигматиків;
 • DP — відстань між зіницями, вимірюється в міліметрах.

Якщо показник сфери (SPH) у вашому рецепті від’ємний, тобто перед ним стоїть мінус, значить у вас короткозорість (міопія). Якщо ж перед показником сфери стоїть плюс, то у вас далекозорість.

Як зрозуміти, що окуляри не підходять

В окулярах може не підходити або оправа, або оптичні лінзи. На те, що вам невдало підібрали оптичні лінзи може вказувати наступне:

 1. в окулярах вам доводиться мружитися, щоб побачити та добре розгледіти щось на відстані;
 2. під час і після носіння окулярів у вас болить голова, виникає запаморочення та в деяких випадках нудить;
 3. в окулярах очі швидко втомлюються;
 4. очі болять, є відчуття зорового дискомфорту;
 5. порушене зорове сприйняття;
 6. двоїння предметів в очах.

Якщо ви спостерігаєте в себе якийсь з наведених симптомів, варто повторно звернутися до лікаря-офтальмолога, ще раз пройти перевірку зору і отримати новий рецепт.

Про погано підібрану оправу окулярів свідчить наступне:

 • окуляри тиснуть, а їх дужки, завушники та мостик залишають сліди на шкірі у вигляді вм'ятин і почервонінь;
 • завушники окулярів надійно не фіксуються за вухами, через що під час руху є відчуття, що окуляри ось-ось спадуть;
 • мостик оправи “ковзає” по переніссю, через що окуляри приходиться постійно поправляти;
 • під час рухів головою окуляри можуть впасти;
 • після тривалого носіння окулярів починає боліти голова, відчувається тиск в області скронь.

Вищеперераховані пункти свідчать передусім про невдало підібраний розмір оправи. Якщо оправа замаленька, в окулярах буде незручно, вони будуть тиснути і їх хотітиметься якнайшвидше зняти. Якщо оправа завелика — окуляри не будуть фіксуватися на обличчі та постійно спадати.

Щоб вдало підібрати оправу, уважно міряйте її перед покупкою. Під час примірки бажано трішки порухатися, щоб перевірити фіксацію оправи. Якщо ви замовляєте оправу онлайн, обов’язково звертайте увагу на параметри оправи: ширину рамки, довжину дужок і розмір мостику. Ці параметри варто співставити з параметрами свого обличчя, вони повинні збігатися: ширина рамки має дорівнювати ширині вашого обличчя в області перенісся.

Поділитися:
4 лютого | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.