Саме час згадати про «щиглі» для винограду

Як правило, нормування потенційних грон на виноградній лозі проводять уже в середині травня. Але цьогорічна весна змістила всі графіки. Отже, що таке надавати винограду «щиглів». Або —  «щолбанів».

Виноградна лоза в цьому році розвивається небаченими темпами. І тому на тих кущах, які на зиму не були вкриті землею, вже з’явилося листя та майбутні суцвіття, які потенційно мають порадувати дуже смачною та корисною ягодою. Але тут не можна проґавити одну важливу і обов’язкову технологічну операцію.

Справа в тому, що виноград, як і персик та багато інших культур, потребує проведення нормування зав’язі. Простими словами — він інколи нав’язує зайву кількість грон, які потім кущ елементарно «не витягує». Тобто ягоди на цих «зайвих» гронах будуть дрібними і менш смачними. І сам кущ у подальшому не буде страждати від перевантаження і порадує не менш щедрим урожаєм і на наступний рік.

Тому досвідчені виноградарі  вже зараз оглядають свої лози і проріджують на них кількість суцвіть.  Передусім видаляють суцвіття, які рослина заклала занадто низько. Адже  з часом гроно виросте і ягоди навіть можуть торкатися землі. А це — гарантія майбутніх хвороб. Тому більшість виноградарів видаляють всі суцвіття,  розташовані нижче 50 сантиметрів від рівня ґрунту.

Окрім того, обов’язкового видалення потребують так звані «двійнички» або й «трійнички». Адже з одного вузла може вийти кілька суцвіть. А необхідно залишити лише одне.

Кобеляцький виноградар Дмитро Омеляненко говорить:

— У природі  не так, як у людей. У неї виживає найсильніший. Оте слабше друге чи третє потенційне гронко і само не дозріє, і сили в сильнішого забере. Тому залишаємо лише найпотужніші суцвіття. Їх видно по розміру. А видаляються вони дуже просто. Можна виламати, а можна просто дати щигля, і суцвіття відпаде. Через це й виникло таке цікаве словосполучення, як «надавати винограду щиглів».

На одній лозі, яка буде плодоносити, залишають по 8-10 майбутніх грон.

Пізніше проводять ще одну операцію по нормуванню кількості грон. Але про це ми розповімо через кілька тижнів.


Автор: Ігор Філоненко
Поділитися:
20 квітня | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.