Як піклуватися про суглоби?

Як доглядати за суглобами? Суглоби - це рухливі з'єднання кісток скелета, які відповідають за ефективність роботи всього організму. Для того, щоб все працювало належним чином, ці структури потребують ефективних компонентів для спільної роботи: суглобового хряща, суглобової рідини та м'язів і сухожиль. Якщо підтримувати їх у хорошому стані, вони будуть підтримувати вас у формі довгі роки [1].

Суглоби - найпоширеніші помилки, які спричиняють дегенеративні зміни

На жаль, ми дуже часто ігноруємо симптоми, які свідчать про захворювання суглобів. Візит до лікаря ми замінюємо купленими в аптеці знеболюючими, які на деякий час знімають біль, але не усувають джерело проблеми. Які ще гріхи ми повторюємо?

  1. Підняття важких предметів - це стосується не тільки покупок, меблів, але й силових тренувань, де відсутність правильної техніки сприяє виникненню серйозних захворювань.
  2. Відсутність розминки перед тренуванням - тим самим піддаючи кістково-суглобову систему травмам. Ці помилки зазвичай пов'язані з неуважністю, браком часу або поспіхом, але всі вони згодом призводять до хворобливих розладів суглобів.
  3. Неправильне харчування - нерегулярне харчування або надмірне вживання вуглеводів може призвести до ожиріння, а це створює навантаження на суглоби.
  4. Сидячий спосіб життя - руйнівний вплив на суглоби має сидяча робота протягом тривалого часу, неергономічне робоче місце, недостатня фізична активність [2].

Регулярна фізична активність у боротьбі з остеоартритом

Щодня ми піддаємо наші суглоби травмам і більшим чи меншим навантаженням. Все це впливає на їх загальний стан, розвиток остеоартрозу і, відповідно, на нашу фізичну форму. Часто ми не усвідомлюємо, наскільки великим навантаженням є, наприклад, ходьба. Якщо ваша вага становить близько 70 кг і ви йдете зі швидкістю 5 км/год, на тазостегновий суглоб з кожним кроком припадає навантаження 320 кг. При бігу зі швидкістю 10 км/год це навантаження збільшується до 410 кг на тазостегновий суглоб і до 700 кг на колінний суглоб [3].

Однак це не означає, що рух шкодить суглобам - зовсім навпаки. Правильний рух забезпечує надходження поживних речовин до хряща та його зміцнення. Однак у всьому потрібна помірність і розсудливість. Пам'ятайте, що регулярна фізична активність - це частина здорового способу життя [1]. Людям, які до цього часу вели пасивний спосіб життя, варто проконсультуватися з лікарем, щоб перевірити загальний стан здоров'я, перш ніж займатися спортом.

Здорові суглоби - способи боротьби з недугами та дегенеративними змінами

Проблеми з суглобами найчастіше проявляються у вигляді

  • набряк,
  • почервоніння,
  • відчуття болю під час руху.

У разі незначного болю можна застосовувати охолоджуючі компреси та тимчасову іммобілізацію кінцівки. Однак лікування знеболюючими або протизапальними препаратами не повинно тривати довго, оскільки вони можуть пошкодити слизову оболонку травної системи [3].

При тривалому болю пацієнт повинен звернутися до ортопеда. Спочатку лікар рекомендує нестероїдні препарати або ін'єкції гіалуронової кислоти, яка є природним компонентом суглобової рідини. Іноді проводять так звані блокади, тобто ін'єкції стероїдних препаратів у суглоб. Захворювання суглобів також можуть потребувати кінезітерапії та лікувальної фізкультури. Для цього варто звернутися до професійного фізіотерапевта. Якщо так зване консервативне лікування не приносить бажаних результатів, залишається тільки хірургічне втручання [2].

Література

1. Sarzi-Puttini P., Cimmino M.A., Scarpa R. i wsp.: Osteoarthritis: an overview of the disease and its treatment strategies. Arthritis Rheum., 2005

2. Mantyh P.W.: The neurobiology of skeletal pain. European Journal of Neuroscience, 2014

3. Руководство по геронтологии и гериатрии. Т. 3 / под ред. В. Н. Ярыгина, А. С. Мелентьева. — Москва, 2008.

Поділитися:
31 липня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.