Яку небезпеку несуть штучні підсолоджувачі

Навіть помірне вживання поширених підсолоджувачів небезпечне для кишечника. Встановлено, що вони негативно впливають на раніше абсолютно здорові кишкові бактерії. Вчені вивчали їх вплив на два типи кишкових мікроорганізмів — E. coli (Escherichia coli) і E. faecalis (Enterococcus faecalis). Йшлося про такі підсолоджувачі, як сахарин, сукралоза і аспартам. Раніше наука вже довела, що вони можуть змінювати кількість і типи бактерій у кишечнику.

Однак нове молекулярне дослідження показало, що підсолоджувачі роблять бактерії більш патогенними. І ці патогени прикріплюються, вторгаються і вбивають клітини стінок кишечника. Відомо, що такі бактерії, як E. faecalis, якщо вони проникають через стінки кишечника, здатні пробратися в кровотік і накопичуватися в лімфатичних вузлах, печінці й селезінці. Усе це збільшує ризик інфекцій, включаючи сепсис або зараження крові.

Підсолоджувачі, що містяться всього в двох банках дієтичної газованої води, значно збільшують рівень адгезії або прикріплення E. faecalis до кишкових клітин і по-різному впливають на утворення біоплівки. Зростаючі в цій біоплівці бактерії бувають менш чутливими до лікування препаратами для антибіотикорезистентності, вони з більшою ймовірністю виділяють токсини і виробляють експресію факторів вірулентності, що представляють собою молекули, котрі провокують захворювання. Усі три підсолоджувачі змушували патогенні кишкові бактерії вторгатися в клітини епітелію кишечника.

Поділитися:
22 жовтня | Категорія: Ваше здоров'я

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.