Як правильно встановити навісну шафку, щоб уникнути пошкоджень стін і забезпечити надійну фіксацію

Ванна кімната — це місце, де ми починаємо свій день, набираючись бадьорості, і закінчуємо його, знімаючи напругу і втому. Щоб створити комфортний простір, важливо правильно підібрати меблі, включно з шафками. Навісна шафа у ванну кімнату створює додатковий комфорт та допомагає правильно організувати зберігання потрібних речей. А якщо замовити дзеркало з підсвічуванням, шафа може стати акцентним елементом всього приміщення. У цій статті ми розглянемо, як самостійно встановити шафку у ванній.

Важливі моменти

Роблячи замовлення підвісної шафи, необхідно точно підібрати по розміру модель. Важливими будуть як висота, так і ширина та глибина меблів. Переконайтеся, що майбутній елемент ванної кімнати не заважатиме у побутовому процесі. Варто також перевірити, чи не перекриватиме майбутня шафа вимикачі та розетки. Найкращим вибором стане дзеркало у ванну з шафкою і тумбою — в такому разі декоративний елемент набуде додаткової функціональності. 

Варіанти кріплення

Шафа навісна у ванну кімнату може бути встановлена одним з двох способів: на монтажну планку або безпосередньо на стіну за допомогою меблевих петель. Кожен з варіантів має свої переваги та недоліки, водночас при дотриманні технології забезпечує надійну фіксацію.

Монтаж на планку

Попередньо розмічають висоту кріплення, за стандартами відстань від нижньої частини при комплектному встановленні складає від 50 до 60 см. На початку за допомогою дюбелів кріпиться монтажна рейка. Регулювальні гвинти допомагають максимально точно вирівняти положення майбутньої шафи. Перевагами кріплення є:

  • точність навісу;
  • можливість змінювати положення шафи у площині;
  • завдяки особливим насічкам, розташованим на ширині рейки, здійснюється регулювання по довжині;
  • легкість монтажу;
  • змога виконати навішування самостійно, без допомоги.

Відносним недоліком є необхідність додаткових витрат на придбання монтажної планки.

Кріплення за допомогою петель

Залежно від місця встановлення використовуються прямі, кутові, Р-образні підвіси. Задля того, щоб повісити шафку ідеально рівно, необхідно зробити ретельну розмітку. Варіанти кріплення відрізняються за розташуванням кріпильного отвору: вгорі й по центру. 

Найбільш естетичні пристосування з пазом грушоподібної форми посередині. Їх не видно після монтажу. Але це ускладнює установку, адже при навішуванні шафки доводиться довго цілитися, щоб потрапити на підвіс. Пряма петля кріпиться до вертикальних стійок, вона розрахована на шафи з невеликим завантаженням. При верхньому розташуванні паза встановлювати меблі простіше. 

Кутовий навіс кріпиться на болти до верхньої полиці короба і до стіни. Проблем у монтажі не виникає, але підвіс видно з обох боків. Форма дозволяє вішати шафу впритул до стіни або відсувати її. 

Р-подібні петлі на короб вкручується саморізами у 2 місцях, по верхньому горизонту і вертикальній стійці. Це дає змогу посилити конструкцію завдяки стяжці. Скорочується час накреслення розмітки, оскільки можна регулювати положення шафи по горизонталі. Поєднати естетичність і простоту монтажу меблевих петель не вдасться. Або вони легко прикріплюються і стирчать на стіні, або їх не видно, але процес навішування ускладнюється.

Перевагами способу кріплення шафки на підвіси є невисока вартість. Недоліками визнаються не надто висока надійність та неможливість самотужки виконати монтаж. 

При плануванні встановлення шафки не забудьте про матеріал стін. При купівлі саморізів, гвинтів та іншого кріплення необхідно точно знати, які потрібні — по дереву, бетону чи цеглі.

Поділитися:
5 листопада | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.