Історики стверджують, що собака крокує поряд із людиною протягом багатьох тисячоліть і являється найкращим та найвірнішим другом свого господаря. Чотирилапі допомагають під час полювання, служать надійними охоронцями й рятівниками, стимулюють людей до занять спортом і спортивних звершень. У наші дні сучасні українці не відмовилися від традиції утримувати вдома чотирилапих і проводять з ними активний відпочинок в міських парках, на лоні природі чи біля відкритих водойм. Щоправда, господарі-початківці мають знати про небезпеку для тварин, що чатує на подвір’ї, — це кліщі.
За період, доки ці паразити мешкають на тілі собаки, вони харчуються виключно кров’ю. Також існує ризик зараження тварини бактеріальними чи тяжкими вірусними захворюваннями, котрі переносять кліщі. Тому невинні прогулянки можуть призвести навіть до фатальних наслідків, після зараження ерліхіозом чи піроплазмозом. Детально про симптоми укусів кліщів та лікування у своєму блозі за посиланням https://www.purina.ua/articles/dogs/health/parasites/spotting-and-treating-ticks розповіли фахівці бренду PURINA. Спеціалісти компанії ще з 1904 року працюють над тим, аби життя чотирилапих було яскравішим. Потурбувалися в PURINA і про те, як уберегти домашнього улюбленця від кліщів, та познайомили зі своїм досвідом інших собаководів. Та все ж на деяких першочергових заходах ми зупинимося в цьому матеріалі.
Що сигналізує про укус кліща
Чітких ознак, що собака «підчепив» паразита не існує, як і місць ймовірного проживання кліщів (частіше за все паразити віддають перевагу вологим і тінистим місцевостям, таким як лісові масиви, газони і клумби з квітами, парки, сквери або садки). При цьому за кілька днів після укусу відбуваються наступні зміни в поведінці тварини:
- по-перше, знижується рухливість собаки, вона стає млявою, втрачає апетит, п’є багато рідини,
- по-друге, чотирилапий починає розчухувати місце укусу,
- по-третє, суттєво підвищується температура, з’являється гарячка,
- по-четверте, змінюється колір сечі, аж до бордового,
- по-п’яте, відбувається пожовтіння очей.
Тож якщо подібні симптоми господарі зафіксували у своїх собак, слід миттєво відправлятися до ветеринара. Нагадаємо, що зволікання може коштувати чотирилапому другу життя.
Для того, аби подібні випадки не траплялися, власнику собаки потрібно кожного разу після виходу на вулицю оглядати свого улюбленця. Зокрема, ретельно «відсканувати» варто голову, шию, вуха, пах і лікті. Таким чином можна виявити паразита і попередити укус.
Тому ретельно слідкуйте за чотирилапими друзями і прислухайтеся до порад PURINA, бо людина теж друг собаки.
Додати коментар