Змащення обладнання: особливості, різновиди та інструменти

Техніка потребує регулярного та своєчасного обслуговування з використанням високоякісних мастильних матеріалів. Мастила дозволяють знизити тертя між рухомими деталями технічного обладнання. З їх допомогою відводиться надмірне нагрівання та видаляються забруднення, які накопичуються на вузлах та окремих компонентах. Якщо регулярно змащувати техніку, то можна збільшити термін служби механізмів та пристроїв, захистити їх від передчасного зношування та агресивних хімічних речовин.

Види мастильного обладнання

Мастильне обладнання використовується для подачі мастил до тертьових поверхонь та механізмів для зменшення зносу і забезпечення безперебійної роботи техніки. Воно переважно відрізняється особливостями конструкції, призначенням, габаритами, способом подачі мастильних матеріалів. До таких пристроїв належать:

  • Мастильні шприци. Такі інструменти призначені для максимально точного нанесення мастила на робочі вузли та окремі деталі. Вони можуть бути ручними, пневматичними, електричними та гвинтовими. Деякі моделі оснащуються плунжером, який переміщається всередині циліндра та створює тиск. Ручні шприци характеризуються простотою експлуатації. Вони здатні обходитися без електроживлення. Пневматичні шприци працюють від стисненого повітря. Такі інструменти застосовуються в багатьох галузях промисловості, де необхідно змастити важкодоступні компоненти техніки. Електричні моделі застосовують електричну енергію для запуску плунжера чи помпи. Надається можливість на сайті https://petroline.ua/ru/shpritsi-dlya-zmashchennya/ підібрати шприци для змащення з урахуванням їх характеристик.
  • Маслянки. Конструктивно маслянки складаються з резервуара, механізму нагнітання та невеликого носика. Ручні моделі дозволяють дозовано наносити масло у певні точки. На сайті https://petroline.ua/ru/pres-maslyanki-tavotnitsi/ представлені прес-маслянки для змащування моторів, трансмісій, підшипників та інших механізмів виробничого устаткування. Основна перевага застосування таких пристроїв - це можливість проведення змащування без необхідності демонтажу конструкції.
  • Нагнітачі оливи. Таке маслороздавальне обладнання знаходить широке застосування в автомобільній промисловості, будівництві та сільському господарстві. Нагнітачі бувають ручними, пневматичними та електричними.

У продажу зустрічаються автоматичні системи змащування. До їх складу входять помпи, резервуари та трубопроводи. Вони дозволяють регулярно обслуговувати техніку, уникнувши простоїв.

Різновиди мастильних матеріалів

Мастильні матеріали в основному класифікуються за такими параметрами:

  • За складом. Існують синтетичні, напівсинтетичні, мінеральні та органічні мастила.
  • За агрегатним станом. За фізичним станом олії поділяють на рідкі, пластичні та тверді. Також олії можуть бути високотемпературними та низькотемпературними. При низьких і високих температурах мастила запобігають сильному замерзанню або нагріванню деталей.
  • За призначенням. Для обслуговування вузлів транспортних засобів, дорожньої та сільськогосподарської техніки використовуються моторні, трансмісійні, гідравлічні олії. Також існують мастила, які підходять для обслуговування верстатів, редукторів, компресорів на заводах та промислових підприємствах. Вони стійкі до підвищеної вологості, окиснення, відмінно зчіпляються з будь-якою поверхнею.

Вартість мастильного матеріалу визначається його якістю та брендом. Намагайтеся вибирати високоякісну продукцію від перевірених та надійних компаній, щоб тривалий час експлуатувати техніку та уникнути великих грошових витрат.

 

Поділитися:
20 листопада | Категорія: Побут

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.