Виноград уже можна відкривати

Фактично з 1 березня в Україні встановилася напрочуд тепла погода. І люди, які займаються вирощуванням винограду на аматорському рівні, постали перед дилемою. Що робити із лозою —  звільняти  її від захисту на зиму чи почекати.

Ми спробували знайти відповідь на це питання як в нетрях всезнаючого Інтернету, так і в розмовах із практиками.

Відповідь однозначна — відкривати. Якщо ваш виноград на зиму був просто вкутаний агроволокном  чи мішковиною, то краще звільнити лозу від подібного укриття. При високій температурі повітря, яка фіксується на початку березня 2025 року, згадана система захисту від зимових холодів може навіть зашкодити. Бруньки на лозі можуть просто випріти. Або почнуть просинатися і загинуть при поверненні морозів.

Звичайно, якщо лоза засипана шаром землі, то можна не поспішати з її  відкриттям. Ґрунт прогрівається набагато повільніше за повітря. І тому лозі буде цілком комфортно під шаром землі.

Але таким методом захисту від холодів користуються одиниці виноградарів. Більшість, не особливо напружуючись, вкутують лозу мішковиною. От їм уже час знову трішки попрацювати і позбавити виноград зайвого, на даний момент, захисту.

Що робити із лозою далі? Тут немає єдиної думки. Частина виноградарів не рекомендують проводити фунгіцидні обробки від хвороб по сплячій бруньці. Вони говорять, що від цього не буде ніякого позитивного ефекту.

Якщо вам не терпиться і ви хочете провести профілактичну обробку від хвороб,то зараз доцільно використати препарати на основі міді. Вони знищують усі грибки і бактерії. Але потрібно усвідомлювати, що однієї за сезон обробки фунгіцидом рано навесні мало. Адже в природі немає стерильності. І на зміну грибкам, які ви знищите в березні, обов’язково прилетять інші.

Та про обов’язкові обробки лози від хвороб  читайте пізніше.


Автор: Ігор Філоненко
Поділитися:
15 березня | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.