Напоїть суницю молоком

Молоко  як добриво активно застосовують на своїх суничних плантаціях українські та європейські фермери. Скажімо, в Шотландії, де вирощують полуницю виключно в тунелях, рослини годують свіжим молоком кожного тижня.

При цьому підживлення молоком професійні суничники проводять під час всієї вегетації — від початку відростання листя і аж до закінчення плодоношення.

Отже, навіщо суниці молоко?

Переваги використання молока:

  • Збагачує рослини корисними мікроелементами. 
  • Створює захисну плівку на листках, що перешкоджає розвитку хвороб та шкідників. 
  • Сприяє збільшенню врожайності. 
  • Є екологічно безпечним методом. 
  • Використання молока є альтернативою хімічним засобам захисту рослин.

Розмір ягід після цієї підгодівлі теж значно збільшується — у півтора-два рази. Головне, щоб підгодівля була правильно приготовлена і дотримані всі пропорції. Можна брати домашнє і покупне молоко, сироватку, кисле молоко.

БУДЬМО УВАЖНІ! Чи можна використовувати для підгодівлі суниці молоко із супермаркетів — питання дискусійне. Адже не відомо, що за складові тієї субстанції. Можливо, коров’ячого молока там і немає.

Звичайно, голландці та інші європейці не дають рекомендацій, скільки стаканів молока потрібно влити у відро води. Там молоко подають через систему крапельного зрошення із нормою  20 літрів на гектар.

БУДЬМО УВАЖНІ! Якщо будете подавати молоко через крапельне зрошення, то проведіть промивку крапельної стрічки протягом 20 хвилин після подачі добрива.

Як готувати розчин з молока

На десятилітрове відро води береться один стакан молока. Якщо воно з магазину, то бажано взяти продукт мінімальної жирності.

Усе ретельно перемішується, і цим розчином обприскується полуниця так, щоб кущі були повністю мокрими. Бажано робити це у вечірній час або коли на вулиці похмуро.

Мікроелементи, які є в молоці, позитивно впливають на рослини і є підгодівлею. Плюс до цього після обробки на листках з’являється плівка, яка і захищає їх від всіляких шкідників і хвороб.


Автор: Ігор Філоненко
Поділитися:
4 липня | Категорія: Сад/огород

Додати коментар

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.